::cck::5::/cck::
::introtext::

Квартири у Польщі

Сьогодні є ряд зарубіжних інвесторів, які визнають усі вигоди і перспективи покупки нерухомості Польщі. Це цілком зрозуміло. Житлове будівництво в державній економіці країни займає лідируючі позиції. Зі своєї позиції польські будівельники вміють якісно і швидко зводити будівлі будь-якої складності. Про це прекрасно знають жителі всієї Європи, які активно користуються послугами польських будівельних компаній.

З 2004 року, як тільки Польща вступила в Євросоюз, ринок нерухомості отримав додаткові бонуси. Квартири і будинки в Польщі стали затребуваними, виявився інтерес з боку зарубіжних інвесторів.


Оренда нерухомостi без посередників


Популярність житла в країні збіглася з лояльною політикою її керівництва щодо покупців з Європи. Певний вплив на популярність нерухомість у Польщі зробила і повна доступність іпотечного кредитування (оформити квартиру можна було під 3-4% річних). Всі ці фактори призвели до серйозного попиту на нерухомість, який тільки в перші кілька років після вступ до Євросоюзу виріс більш ніж наполовину.

Як тільки почалася криза 2008-2009 років, виникли певні проблеми і в сфері нерухомості Польщі. Вартість квартир і будинків різко впала на 12-15%. З початку 2009 рік ціни на житло перестали так стрімко падати, але тенденція до зниження все-таки збереглася. За оцінкою експертів в цей період ціни на нерухомість впали десь на 3-5%. При цьому прогнози були далеко не самими втішними.

З 2009 року почалося активне будівництво житла на території Польщі. До кінця року ціни на нерухомість перестали так стрімко падати - з'явилася тенденція до зростання. Помітним стало і підвищення попиту на місцеву нерухомість. Експерти того часу вважали, що період 2009-2010 років був кращим для здійснення угоди купівлі нерухомості.

У період з 2010 по 2014 рік нерухомість у Польщі незмінно дорожчала. При цьому вже в 2013 році в країні не залишилося дешевого житла. Вартість будинків і квартир в елітному секторі часто перевалює один мільйон євро. Що стосується житла з невеликою площею, то, приміром, квартиру в Кракові можна купити за ціною від 70 до 80 тисяч євро. У Гданську за житло на березі море доведеться викласти мінімум 100 тисяч євро. Порівняно недорогий будинок можна придбати у Врацлаве (він обійдеться в суму до 150 тисяч євро).

Найбільш затребуваними є квартири преміум класу, адже їх ціна нижча, ніж в аналогічному житло інших країн Європи. Наприклад, квартира в Гданську з прекрасним видом на море і площею 90 кв. метрів обійдеться в суму близько 400 тисяч євро. Аналогічне житло, але вже в центральній частині Кракова обійдеться в суму близько 300 тисяч євро.

Економіка Польщі після вступу до Євросоюзу незмінно показувала зростання, з'явилася стабільність, вирівнялися ціни на нерухомість і житло. Країна показала свій величезний потенціал, який сьогодні тільки підтверджується. Вважається, що покупка нерухомості в Польщі - це відмінна інвестиція. При цьому найбільшою популярністю користується житло у великих містах країни - Вроцлаві, Варшаві, Гданську, Познані, Кракові і так далі. Користуються популярністю і невеликі курортні містечка Польщі - Закопане, Сопот.

Протягом усіх років найбільшою популярністю користується нерухомість у Польщі. Гарний історичний центр міста, неймовірні по своїй висоті хмарочоси, дивовижні за своєю архітектурою королівські палаци. У місті живе 2,5 мільйона жителів і при цьому він дуже компактний. З самої крайньої точки міста можна доїхати до центру не більше ніж за годину. Велика кількість прекрасних парків і скверів, річка Вісла - це справжня прикраса мегаполісу. Незабутнє враження справляють недільні фортепіанні концерти на відкритому повітрі поблизу парку Королівської Лазенки. Таким чином, нерухомість в Польщі незмінно привертає зарубіжних інвесторів, адже вони бачать перспективи в таких капіталовкладень.

::/introtext::
::fulltext::::/fulltext:: ::cck::5::/cck::