::cck::6::/cck::
::introtext::

Квартири в Болгарії

Купити в Болгарії квартиру, або апартаменти, як кажуть самі болгари - відносно нескладно. Найголовніше, іноземець має повне і законне право купувати апартаменти в Болгарії в будь-яких кількостях, якщо вони побудовані з дотриманням всіх болгарських і європейських норм і законів, а також мають всі необхідні юридичні документи, що дозволяють експлуатацію житлового приміщення. Звучить страшно, на ділі - все просто.

Опустивши проміжні та підготовчі етапи, зупинимося на так званому Акті 14, який забудовник повинен отримати від держави на етапі "грубого будівництва" будівлі. Якщо у забудовника є на руках Акт 14 - можете бути впевнені в тому, що ви купуєте не котлован, а вже "цілком собі будівлю" (точніше, умовно позначену квартиру в цьому будинку).


Оренда нерухомостi без посередників


Наступною "папірцем", яку забудовник повинен отримати - це так званий Акт 15. Він видається технічною комісією після завершення будівельних робіт згідно схваленим раніше проектам. Іншими словами, стоїть будинок, у ньому квартири, є ліфт, сходи та інше - все, що закладено в проектній документації архітектором. Ну і коли зроблена електрична розводка, каналізація, підведена водопостачання, виконані внутрішня обробка приміщень (ламінат, плитка, розетки, вимикачі), стіни поштукатурені і пофарбовані - забудовник запрошує представника районного департаменту будівельного контролю, щоб отримати Акт 16 або свідоцтво про введення будівлі в експлуатацію . При перевірці комісія засвідчується, що забудовник "подбав" про майбутні мешканцях і всі роботи зроблені правильно і максимально якісно.

В принципі, ви можете купити апартаменти в Болгарії на будь-якому етапі, хоч на стадії котловану. Але найбезпечніше, очевидно, купувати квартиру, коли у продавця вже є на руках Акт 16.

Після того, як ви оглянули квартиру і вона вам сподобалася, зазвичай, між покупцем і забудовником укладається договір про наміри. За його умовами ви оплачуєте незворотну суму в 1000-2000 Євро (часто можна домовитися на 500 Євро - криза, все-таки). Ця сума є продавцеві гарантією, що ваші наміри серйозні і що протягом місяця ви підпишіть з ним договір про покупку квартири. Продавець же бере на себе відповідальність, не показувати і не пропонувати апартаменти іншим покупцям максимум протягом місяця.

Після підписання цього попереднього договору та внесення резервації - в принципі, ви можете їхати додому і чекати проекту договору на електронну пошту, щоб разом з юристом уважно переглянути договір купівлі-продажу квартири, при необхідності, запропонувати внести в нього зміни. До речі, не потрібно бояться наполягати на принципових моментах. Зазвичай, продавці йдуть на зустріч в 99% випадках. І це навіть не пов'язано з кризою. Просто принципи ведення бізнесу в Європі такі, що переговори - це переговори, а не ультиматуми.

Остаточно угоди з нерухомістю в Болгарії оформляються у нотаріуса. Причому, якщо покупець іноземець і не володіє вільно болгарською мовою - необхідна умова присутність під час операції перекладача. Причому найчастіше, покупець сам оплачує його послуги (50-70 лева / год). Хоча можна і спробувати домовитися з продавцем розділити ці та наступні (нотаріальні) витрати навпіл. Хоча шансів на те, що він погодиться - вкрай мало, особливо, якщо ціна квартири невисока. До речі, шанси, що перекладач вас "підведе" вкрай низькі, тому що до таких оборудок допускаються тільки ліцензовані перекладачі, які в разі "помилки" можуть не лише втратити ліцензію, а й побут притягнутими до відповідальності. Нотаріус завіряє підпису покупця і продавця нерухомості в Болгарії, а так само засвідчується у відсутності примусу чи психічного захворювання однієї із сторін, а після основних процедур відправляє нотаріальний акт до районного суду, де суддя вносить зміни по об'єкту в державний реєстр нерухомого майна. Сумарні витрати на даному етапі залежать від вартості квартири в Болгарії і складають 1,5-4% від податкової вартості нерухомості. Найчастіше, податкова оцінка нерухомості нижче реальної ринкової ціни, тому якщо ви заплануєте витрати від ціни покупки - то вам точно вистачить грошей на нотаріальні і державні витрати і ще залишиться.

Якщо ви вирішили, що на цьому всі ваші "митарства" закінчені - то ви помиляєтеся. Вам потрібно ще підключити електрику і воду (опечатати лічильники). Зробити це ви повинні протягом тижня з моменту здійснення операції.

Якщо у вас квартира в комплексі - швидше за все керуюча компанія допоможе вам зареєструватися у водоканалі (вам потрібно буде тільки в домовлений час бути в квартирі, щоб інженер списав показання лічильника і опечатав його). В електричну компанію ви повинні з'явиться особисто.

::/introtext::
::fulltext::::/fulltext:: ::cck::6::/cck::