::cck::8::/cck::
::introtext::

Квартири в Німеччіне

За підсумками минулого року Німеччина потіснила Велику Британію, очоливши список найпопулярніших в інвесторів європейських країн. Їх приваблює в цій країні офісна нерухомість, промислова і житлова.

Договір купівлі-продажу квартири між продавцем і покупцем укладається в нотаріальній конторі. Нотаріус посвідчує особистості продавця і покупця, складає договір і перевіряє в реєстраційній палаті, чи дійсно квартира належить продавцю і немає на ній обтяження у вигляді застави або арешту.


Оренда нерухомостi без посередників


Всі грошові розрахунки, як правило, здійснюються через спеціальний рахунок нотаріуса: покупець вносить на нього гроші, а нотаріус виплачує їх продавцю. Доступ до такого рахунку має тільки що відкрив його нотаріус. Професійна діяльність нотаріуса застрахована на суму не менше 1 мільйона євро, цим і гарантована схоронність коштів покупця.

Якщо покупець готовий повністю оплатити покупку, то він робить це після підписання договору. Потім нотаріус відправляє інформацію про продаж нерухомості в реєстраційну палату, яка виписує новому власнику свідоцтво про власність на квартиру. Як правило, для зручності розрахунків перехід права власності в договорі купівлі-продажу призначається на перше число місяця, наступного за перерахуванням покупцем на трастовий рахунок нотаріуса повної вартості покупки і додаткових витрат.

З цього моменту покупець отримує ключі, може використовувати куплену нерухомість на свій розсуд і повинен оплачувати щомісячні витрати на її утримання.

Оформлення іпотечного кредиту в німецькому банку за дорученням неможливо, необхідно фізична присутність одержувача в Німеччині. При цьому для німецького банку важливо наявність в іноземного покупця достатньої зарплати і майна на батьківщині.

У 2012 - 2013 роках процентні ставки з іпотечного фінансування складають приблизно 3-4% річних. Розгляд заявки триває від чотирьох до шести тижнів. Банки охочіше дають кредит, якщо в купується квартирі вже проживають орендарі, оскільки в цьому випадку безперервно надходять платежі є для банку додатковою гарантією вкладених ним грошей. За обробку заявки на кредит банк може стягувати спеціальний збір у розмірі 0,5% від величини кредиту.

Німецькі банки не видають іпотечні кредити на покупку нерухомості вартістю менше 60 тисяч євро. При цьому іноземному покупцеві необхідно мати приблизно 50% власного капіталу плюс витрати на оформлення, тобто розраховувати на іпотеку можна, маючи на руках не менше 30-35 тисяч євро.

Права та обов'язки власника квартири детально описані в спеціальному Законі про володіння житлом, скорочено WEG.

::/introtext::
::fulltext::::/fulltext:: ::cck::8::/cck::