::cck::9::/cck::
::introtext::

Квартири в Чехії

Купувати нерухомість в Чехії іноземці без постійного місця проживання в країні не мають права. Тому, для оформлення угоди купівлі продажу використовують чеську фірму, власником якої є іноземець. Процедура реєстрації фірми з виконанням необхідних попередніх дій з боку засновників займає близько одного місяця. У деяких випадках це 2 тижні в інших 2 місяці.

У зв'язку з тим, що Чехія є повноправним членом Євросоюзу, то і вимоги Євросоюз до неї пред'являє цілком конкретні. Йдеться, насамперед, про відкриття ринку нерухомості для іноземців, тобто щоб Чехія дозволила всім купувати нерухомість в країні. Обговорення цих питань йде, але поки питання не вирішено, йде процес покупки нерухомості саме через юридичних осіб резидентів Чехії.


Оренда нерухомостi без посередників


У процесі купівлі нерухомості в Чехії можна виділити такі етапи:

1. Відкриття фірми. Необхідний етап якщо людина не має постійного місця проживання в Чехії.

2. Отримання довгострокової візи. Етап не обов'язково, так як людина може приїхати для вибору нерухомості та оформлення угоди та за короткостроковою візою.

3. Попередній етап підбору варіантів. Даний етап полягає в тому, що вибираються найбільш цікаві варіанти для перегляду. Даний варіант у випадку покупки квартири повинен бути не раніше, ніж за тиждень до передбачуваних переглядів. Якщо мова йде про покупку будинку, то можна шукати і за місяць.

4. Перегляд варіантів. Попередня перевірка нерухомості.

5. Підписання договору про резервації. Зазвичай це договір, згідно з яким покупець і продавець беруть на себе обов'язки довести операцію до логічного завершення. Штрафні санкції визначаються кожного разу індивідуально. При підписанні такого договору покупець повинен внести суму резервації. Зазвичай вона становить близько 10%, але може бути встановлена за згодою сторін. Перевірка нерухомості на наявність тягаря та інших обмежень прав власника.

6. Можливе підписання договору про майбутню купівлю-продаж. У цьому попередньому документі встановлені всі основні параметри майбутнього договору. Іноді цей договір не підписується, а підписується відразу договір купівлі-продажу.

7. Оцінка нерухомості. Підписання документів пов'язаних з кредитом (якщо на покупку нерухомості береться кредит).

8. Підписання договору купівлі-продажу. Основний документ, на підставі якого і переходять права на нового власника.

9. Оплата. Для мінімізації ризиків пов'язаних з оплатою за нерухомість зазвичай використовують нотаріальне зберігання або банківське зберігання. Особливість процедури полягає в тому, що нотаріус або банк приймає кошти покупця на свій спеціальний рахунок. Гроші з цього рахунку продавцеві можуть бути переведені лише у разі надання продавцем низки документів. Порядок переведення і документи можуть бути встановлені індивідуально в ході переговорів продавця і покупця.

10. Реєстрація договору в кадастрі нерухомості, на підставі договору реєструється новий власник нерухомості. Термін запису нового власника в кадастр нерухомості від декількох днів (у невеликих містах), до декількох місяців в Празі. Податок з нерухомості платить продавець.

::/introtext::
::fulltext::::/fulltext:: ::cck::9::/cck::