::cck::10::/cck::
::introtext::

Квартири в США

Якщо Ви вирішили купити собі житло в США, то найчастіше, першим ділом набираєте номер телефону свого агента з продажу нерухомості. Або, якщо у Вас немає свого, то когось, кого порекомендували знайомі. Далі викладаєте йому, що конкретно Вам потрібно. Житло - купівля дорога. Тому зазвичай відбувається особиста зустріч, де Ви викладаєте агенту (він тут називається ріелтор) що і де Вам потрібно.

Всіх тонкощів передбачити не можна, але головне - це розташування (location), площа, кількість спалень і санвузлів, гараж, опалення / кондиціонер. Ще, звичайно, вік будинку. Тут же зауважу що в США не вважають кімнати, а тільки спальні та санвузли. Виглядає це так, наприклад: beds 3, baths 2 що означає три спальні і два санвузли. Для багатьох грає роль - чи можна тримати домашніх тварин, оскільки не скрізь це дозволяється. Зверніть увагу, що якщо у Вас є діти, то слід шукати житло, де є пристойні школи. Це просто практична порада.


Оренда нерухомостi без посередників


Не всі будинки продаються через ріелторів. Деякі продають будинки самі. Тоді Вам треба сісти за кермо і поїхати в той район, який Ви собі намітили. Там видивляйтеся по сторонах у пошуках таблички про продаж нерухомості від власника (for sale by owner). Як на картинці до статті. Майже завжди на цій табличці є телефон. Якщо телефону немає, то прямо дзвоните у двері і ставте свої запитання. Найчастіше господар Вас проведе скрізь і все покаже.

Також можете дивитися вдома на комп'ютері через інтернет. Найпопулярніші сайти для пошуку нерухомості: realtor.com і zillow.com .Там величезні бази даних нерухомості по всіх штатах США. Як щось собі знайшли, телефонуйте своєму ріелтору і далі вже його турботи. Він зв'язується з ріелтором продавця і обговорює час відвідин будинку, щоб його подивитися.

Зрозуміло, ріелтор теж шукає Вам житло сам. І час від часу пропонує Вам список або окремі будинки на розгляд. Пошук житла найчастіше спільна робота. Також може виявитися, що ріелтор продавця і покупця - один і той же чоловік. Це ще краще, менше клопоту і швидше про все домовитеся. Призначено дату, дивіться Ваше майбутнє житло. Намагайтеся це робити не поспішаючи, звичайно. На хвилинку зупиніться, послухайте себе - ВАШ це будинок чи ні такого відчуття.

Ну і не забудьте перевірити все інше. Щоб все вмикати і вимикати, ніде не сипалося або чи не підтікає. Найчастіше американці чесно про все говорять. Але іноді щось з'ясовується вже після переїзду, коли вже пізно просити знижку. Якщо все вирішено, і Ви собі обрали житло, то призначається дата покупки. Варто сказати, що гроші приймаються тільки з банківського рахунку. Дипломат з грошима не прокотить.

Для іноземців приблизно все те ж саме. Тільки платити доведеться всю суму відразу. Американці можуть заплатити тільки down payment, тобто первинний внесок. Його розмір варіюється, але не менше 3% вартості обраного житла. Решта розтягується на 15-30 років.

Зрозуміло, якщо немає всієї суми, то Вам доведеться шукати банк, який погодиться вступити з Вами у відносини, тобто надасть кредит на купівлю житла або іпотечний кредит (mortgage). Для цього у Вас повинна бути обов'язково хороша кредитна історія (credit hystory).

::/introtext::
::fulltext::::/fulltext:: ::cck::10::/cck::