Відпочинок в Тунісі

 

Туніс (араб تونس.), Або Туніська Республіка (араб الجمهرية التونسية.) - Держава на узбережжі Середземного моря в Північній Африці. Територія держави - 163610 км², чисельність населення - 10383577 чоловік (дані 2008 року). Туніс входить до складу так званих країн Магрибу, або Арабського Заходу. На заході Туніс граничить з Алжиром, на південному сході - з Лівією. Третина території займають східні відроги гір Атлас, решта частини країни - савани і пустелі.

Сьогоднішній Туніс - одне з найпопулярніших туристичних напрямків, щорічно його відвідують близько 7 мільйонів іноземних гостей. Туристам Туніс пропонує прекрасні можливості для пляжного відпочинку, який можна вдало поєднувати з оздоровленням (країна славиться чудовими сучасними центрами таласотерапії) і знайомством з історичними скарбами місцевої архітектури.


Оренда нерухомостi без посередників


У Тунісі розрізняють 2 кліматичні пояси: субтропічний середземноморський на півночі і вздовж узбережжя, і тропічний пустельний на півдні й у внутрішніх районах. Опадів за рік випадає від 100 мм на півдні до 1500 мм в гірських районах, в деяких пустельних районах дощів не буває протягом багатьох років поспіль. Літня спека на узбережжі не надто відчутна, оскільки пом'якшується морським бризом. Найкращий час для відвідування країни - вересень-листопад і березень-червень. Купатися можна до початку листопада.

Адміністративно Туніс ділиться на 24 вилайета (араб ولاية.), Або гувернората (фр gouvernorat.), Керованих губернаторами, розділених у свою чергу на 262 округу - мутамадіята, які також діляться на шайхати. Нижче перераховані основні міста, що представляють інтерес для туристів.

Туніс - сучасний мегаполіс, місто, яке називають «арабським Парижем». Тут добре розвинена система громадського транспорту, прокладені сучасні автостради, є готелі, ресторани, стадіони, музеї. Університет Тунісу не менше відомий, ніж Оксфордський університет. Центральна вулиця Тунісу - авеню Хабіб Бургиба, в західній частині якої розташовується старе місто - медина Тунісу, яка обов'язкова до відвідування туристам, охочим поринути в автентичну атмосферу Сходу.

Курортне місто Хаммамет - найпопулярніший у вітчизняних туристів. Сюди відправляються ті, хто бажає оздоровитися, поєднавши процедури з пляжним і культурним відпочинком. Назва міста походить від арабського слова «хаммам» - лазня, і в місцевих лазнях - термах - поправляли здоров'я ще стародавні римляни. Протягом всієї історії курорт був дуже популярним. Так, свого часу сюди приїздили Флобер і Мопассан, в роки Другої світової війни тут лікувалися спочатку солдати армії Роммеля, а потім союзники.

Монастір - один з популярних серед російських туристів туніських курортів. Він утворює єдину зону відпочинку з курортами Сфакс і Махдія. Історія Монастира почалася з давньоримського поселення Рос Пенна. Сьогодні відпочиваючі на цьому курорті можуть поєднати пляжний та оздоровчий відпочинок з оглядом безлічі місцевих визначних пам'яток.

Сусс - туніська столиця класичного пляжного відпочинку, що має повну відповідну інфраструктуру. Це фешенебельний місто-курорт з низкою готелів знаменитих ланцюжків вздовж узбережжя, з шикарними пляжами, з можливостями для таласотерапії, з повним набором розваг для дорослих і дітей. У 2003 році російські туристи назвали Сусс «Кращим курортом Середземного моря» у щорічній загальноросійської премії «Зірка подорожі. Ru ».

Також в Тунісі є безліч цікавих місць, які варто відвідати, якщо Ви приїхали на відпочинок. Найпопулярнішими з них є:

Музей Бардо, або Національний музей Алаун, отримав своє ім'я на честь палацу Дар Хуссейн (Бардо), в якому він розташований. Це найбільший музей країн Магріба. У ньому зберігається величезна колекція найцікавіших експонатів, розподілених по секціях: доісторичний період, пунічний, римський, християнський, мусульманський. Окремо виставлені предмети з підводних розкопок в Махдії. Гордість музею - найбільша в світі колекція римських мозаїк. Архітектурний комплекс музею включає палаци, зведені в епоху Хафсидов, і добудовані при Мурадідів. Колекція музею постійно поповнюється, завдяки археологічним розкопкам.

Музей мистецтва та народних традицій Дар бен Абдалла розташовується в палаці споруди 1796, прикрашеному зв'яз по дереву, кольорової керамічної і мармурової плиткою. У цьому музеї є цікава експозиція воскових фігур, відтворює традиційний побут багатою туніської сім'ї XVIII століття. Можна побачити національні чоловічі шати, весільні вбрання, дитячий одяг і ретельно шати для обрізання.

Велика Мечеть або Мечеть Олів - релігійний символ Тунісу, найбільша і найдавніша мечеть його столиці. Вона була побудована в 732 році. Згідно з легендою, мечеть побудована на місці, де росло чудесне оливкове дерево. Ще раніше на цьому місці знаходився римський форум. Мечеть заснував Хассан ібн Нуман, завойовник Карфагена під час перебування його візантійським.

Наявність на туніських курортах таласотерапії - одна з причин, що спричиняють туристів в цю країну взимку. До того ж, цей модний вид оздоровчого відпочинку в Тунісі порівняно дешевий. Таласотерапія - це комплекс оздоровчих процедур, заснованих на використанні морської води і морської грязі: теплі і холодні водоростеві обгортання, масаж водяними струменями, гімнастика в басейні з підігрітою морською водою, пресотерапія, масаж на кушетці і походи в хаммам. Програм таласотерапії в Туніссе безліч: від загальнооздоровчих та відновлювальних до спеціальних (. Косметологічні, до- і післяпологові програми, лікування хвороб опорно-рухового апарату, «антистрес», програми для бажаючих кинути палити і т д.).