Відпочинок в Грузії

 

Грузія - Держава в Західній Азії (Закавказзі). На півночі межує з Росією (довжина кордону 723 км), на півдні - з Туреччиною (252 км), Азербайджаном (322 км) і Вірменією (164 км), на заході омивається Чорним морем. Загальна протяжність кордону 1461 км, довжина берегової лінії - 310 км. Загальна площа країни 69700 км2. Велика частина країни зайнята горами (понад 4/5 території).

Північну межу формує Головний Кавказький хребет. Тут знаходиться найвища вершина країни - гора Шхара (5068 м). Південь території займає Малий Кавказький хребет, висота якого не перевищує 3 000 м. Між хребтами знаходяться долини річок Кура і Ріоні. На заході, уздовж берега Чорного моря, простягається Колхидская низовина. На сході країни переважають степи.


Оренда нерухомостi без посередників


Клімат в Грузії дуже різноманітний. Умовно цю країну можна розділити на дві кліматичні зони - Схід і Захід. Великий Кавказький хребет захищає Грузію від холодного вітру з півночі, а гірська система Малий Кавказ - з півдня. Велика частина Західної Грузії (Батумі) знаходиться в субтропічному вологому кліматі. Найвологішим регіоном в Грузії є Аджарії, де щорічно випадає в середньому 5500 мм опадів.

У Східній Грузії клімат перехідний від вологого субтропічного до континентального. Погода в цьому регіоні знаходиться під впливом повітря з Каспійського і Чорного морів. Щорічно тут випадає 400 - 1600 мм опадів. Середньорічна температура повітря в Тбілісі складає + 13,3С. У липні і серпні середня температура повітря в Грузії дорівнює + 31С, а в січні - -2С.

На заході грузинські береги омиваються водами Чорного моря. Берегова лінія становить 310 км. Велика частина узбережжя Чорного моря в Грузії є курортною зоною. По території Грузії протікає багато річок. Найбільші з них - Кура (1364 км), ТЕГРА (623 км), Чорохі (438 км) і Алазани (351 км).

Що ж стосується озер в Грузії, то з них найбільші - Паравані, Карцахі і Палеостомі. У колхидских широколистяних лісах Грузії виростають тисі, самшит, дуб, понтийский рододендрон, граб, лавровишня, иглица і ліани. На плоскогір'ї - фісташка, каркас, ялівець. Фауна Грузії задоволена багата: кавказький тур, сарна, безоаровий козел, кавказький олень, бурий ведмідь. Багато птахів, у тому числі альпійська галка, кавказький тетерев, улар.

Готелі Грузії - це казкова країна, з багатою багатовіковою історією, колоритною архітектурою і глибокими національними традиціями. На сьогоднішній день, країна є одним з найпопулярніших місць для відпочинку і туризму в світі. Сучасні готелі Грузії досить різноманітні і підходять як для молодіжного, так і для сімейного відпочинку. Готелі Грузії відрізняються ідеальним співвідношенням ціни і якості що не залишить байдужим жодного туриста. Грузія - це відмінний вибір для незабутнього відпустки.

Якщо ви відвідали Грузію, то відвідайте такі місця:

Якщо ви не обійшли увагою древню столицю держави [[Мцхета | м Мцхета]], обов'язково побувайте в Джварі - одному з найбільш чудових зразків стародавньої грузинської архітектури і, без перебільшення, найпопулярнішому пам'ятнику Грузії, сприйманому як безсмертний символ народного генія.

Фортеця Нарікала або Неприступна - «душа і серце Тбілісі», найвідоміший і стародавній пам'ятник старовини. Вона височіє на гребені гори Мтацминда, звідки відкривається чудовий вид на місто. Виникнення цієї цитаделі відносять до IV ст. н.е.

Старе місто (Кала) або «Дзвелі Калака» розташовується на території, яку займав Тбілісі в 12 столітті. Кала ділиться на «Земокала» - верхнє місто і «Квемокала» - нижнє місто по відношенню до річки Курі біля підніжжя гори Мтацмінда. Він відрізняється вузькими брукованими цеглою вуличками, що тікають то вгору, то вниз, і типово середньовічними будинками з цегли та глини.

Магазини в Грузії працюють з 9:00 до 19:00, багато супермаркетів працюють у цілодобовому режимі. Що стосується ринків, найчастіше їх режим роботи з 7:00 до 18:00, без вихідних. Громадські та державні організації не працюють по вихідних, а приватні заклади самостійно встановлюють собі графік.

Автомобільний рух правосторонній, подорож на автомобілі по Грузії не зажадає від вас якихось особливих навичок або спец. підготовки, тому що дороги тут у відмінному стані.