Відпочинок в Хорватії

 

Республіка Хорватія - держава, розташована на заході Балканського півострова. На північному заході Хорватія має кордон із Словенією, на північному сході - з Угорщиною і Сербією, на півдні - з Боснією і Герцеговиною та Чорногорією. Країна умовно складається з двох частин: континентальної, що розкинулася в басейні річки Сави, і прибережної, що простягнулася вузькою смугою вздовж узбережжя Адріатичного моря. Загальна площа країни - 56542 км², площа акваторії - 33200 км². Хорватії належить також велика кількість островів, загальним числом 1185 штук, з яких заселені тільки 67. Столиця Хорватії і найбільше місто країни - Загреб.

Сьогодні Хорватія - популярний туристичний напрям, одна з кращих у Європі країн для екотуризму. Цьому значною мірою сприяє трепетне ставлення хорватів до власних природних ресурсів: наявність величезної кількості національних парків і природоохоронних зон, безперечно чисте море, пляжі, відмічені блакитними прапорами ЗБІР (Фонд екологічної освіти). Ще одне багатство країни - 20 мінеральних джерел і одне унікальне родовище рідкісної лікувальної нафти, званої «нафталан».


Оренда нерухомостi без посередників


У Хорватії виділяють дві кліматичні зони: континентальна, всередині країни, і прибережна - вздовж берегової лінії Адреатіческого моря. Континентальна частина характеризується помірно-континентальним кліматом, прибережна - середземноморським. Зимові температури континентальної частини - від -5 ° С до 0 ° С, в деяких гірських районах можуть досягати і -30 ° С. У прибережних районах взимку - від 0 ° С до + 5 ° С. Літо - сухе і тепле узбережжя (+ 26-30 ° С), нежарке (+ 22-26 ° С) - на континенті, в горах навіть влітку буває досить прохолодно (+ 15-20 ° С). Середні температури морської води: + 10-15 ° С - взимку + 25-27 ° С - влітку. Комфортний курортний сезон в Хорватії триває з червня по вересень включно.

Хорватія розділена на 20 округів, званих жупаніями (від хорватського жупанії). При цьому столиця Хорватії - Загреб - є окремою жупанією. Нижче наведено географічний поділ, а ще нижче, в розділі «Регіони Хорватії», - адміністративне.

Якщо ви відвідали Хорватію, то відвідайте такі місця:

Столиця Хорватії Загреб розташовується в долині річки Сави на великій рівнині поблизу Загребської височини. Місто зумів зберегти цілісним свій архітектурний ансамбль, незважаючи на те, що ставав ареною всіх військових конфліктів кінця ХХ століття. Старе місто, розділений на Верхній град (Горні Град) і Нижній град (Доні Град), вперше згадується в літописах 1093. У Загребі варто подивитися: Міські ворота і вежа Лотршчак, Кафедральний собор, Церква Святого Марка, Археологічний музей, Музей Мімара, Музей міста Загреба, Галерея Штроссмайера, Максимір.

Друге за величиною місто Хорватії Спліт був побудований на місці давньоримської колонії Салону, руїни якої і досі можна побачити на північному заході міста. Вважається, що саме в Салоні народився римський імператор Діоклетіан, який вибудував згодом у місті грандіозний палац. Химерне переплетення архітектурних стилів та історичних епох створило унікальний вигляд міста. Але сьогоднішній Спліт - це ще і популярний курорт з сучасною інфраструктурою, а також жвавий морський порт, який є воротами до дивних навколишніх островів Брач, Віс, Хвар і до національного парку - островам Корнати.

Дубровник, «перлина Адріатики», - навряд чи ні найкрасивіше місто Хорватського узбережжя. Він був заснований в першій половині VII століття групою біженців з Епідавра і названий Лаус. Незабаром поселення об'єдналося із сусіднім слов'янським містечком Діброва, ставши містом, а потім і центром могутньої республіки Дубровник. Багато будинків у старій частині міста оповідають про його славне минуле, і не уникли впливу венеціанського архітектурного стилю. Тут можна побачити будови XIV-XVIII століть: житлові будинки з галереями, вузькі бруковані вулиці, площі з фонтанами і статуями. Пам'ятки Хорватії не можуть похвалитися популярністю на весь світ, проте, це не означає, що вони не заслуговують окремої уваги.

Національні парки - гордість країни. Хорватія сьогодні являє собою виключно цінний і найбільш екологічно чистий регіон в Європі, і є одним з кращих на Адріатиці місць для екотуризму. Хорватія дбайливо зберігає чистоту свого довкілля і багатий рослинний і тваринний світ. На сьогоднішній день майже 8% території країни займають національні природні парки та інші природоохоронні зони.

В першу чергу Хорватія вабить туристів, які поважають пляжний відпочинок. На сьогоднішній день в країні є 125 пляжів і 21 марина (стоянка для яхт), відмічені блакитними прапорами, що робить Хорватію лідером серед країн-учасниць програми ПЛАТА. Піщаних пляжів в країні майже немає, за винятком району Цавтата. Велика частина пляжів - кам'яні платформи зі сходинками, які ведуть у воду. У районі Середньої Далмації є також деяка кількість галькових пляжів. Всі пляжі Хорватії - муніципальні, вхід на них вільний. Платна тільки оренда лежаків і парасольок.