Відпочинок в Чорногорії

 

Чорногорія - європейська держава на Балканському півострові на узбережжі Адріатичного моря. Країна, яка займає площу 13 812 км², межує з Хорватією на заході, Боснією і Герцеговиною - на північному заході, Сербією - на північному сході, з частково визнаної Республікою Косово - на сході і з Албанією південному сході.

Сьогоднішня Чорногорія - популярний туристичний напрям, яке притягує тисячі туристів. Гостей в Чорногорії чекає пляжний відпочинок на численних курортах Адріатичного узбережжя; мальовнича природа національних парків і природоохоронних зон; знайомство з древньою історією краю, відбита в історичних та архітектурних пам'ятках; чудова кухня і щира гостинність місцевих жителів.


Оренда нерухомостi без посередників


У Чорногорії налічується три кліматичні зони: гірська, континентальна і прибережна. На півночі країни спостерігається помірно-континентальний клімат, на Адріатичному узбережжі - середземноморський. У прибережних районах літо сухе, тривале, жарке (+ 23-25 ° С), зима - недовга і прохолодна (+ 3-7 ° С). У гірських районах літо помірно тепле (+ 19-25 ° С), а зима - сніжна і досить холодна (від +5 до -10 ° С). Загальна кількість опадів на рік - 500 - 1500 мм, в горах біля морського узбережжя іноді випадає понад 3000 мм опадів. Пляжний сезон триває з середини травня до кінця жовтня. Температура моря протягом цих місяців коливається від + 20С ° до + 26С °. Прозорість морської води становить 38-55 м.

Адміністративно Чорногорія поділена на муніципальні одиниці - громади (општіни). Всього в країні 21 громада, кожна з якої названа по імені центрального міста. Територіально країну можна поділити на три регіони: прибережний, центральний і гірський.

Підгірці - столиця і найбільше місто Чорногорії, саме там знаходяться уряд країни, парламент (скупштіна) і верховний суд. Підгірці - адміністративний, економічний і промисловий центр Чорногорії, а також важливий транспортний вузол. У центральному регіоні проживає більшість населення Чорногорії. Тут розташовується столиця країни та міста, є історичними та культурними пам'ятками. Пам'ятки Підгориці: Руїни стародавнього міста Дукля, Церква святого Георгія, Міський музей, Музей природної історії, Собор Христового Воскресіння, Міст Тисячоліття, Галерея мистецтв Петровича.

Цетіньє - стародавня столиця, культурний і духовний центр Чорногорії, місто, засноване в XIII столітті. Цетіньє, названий по імені перетинає його однойменною річки, розташований в улоговині біля підніжжя гори Ловчен (Чорної гори), яка захищає внутрішні райони країни від морських вітрів. Завдяки великій кількості архітектурно-історичних пам'яток і значущості Цетіньє для історії Чорногорії, місто носить звання «почесною столиці» і є справжнім музеєм під відкритим небом. Пам'ятки: Цетіньській монастир, Монастир Острог, Монастир Морача, Святий Стефан.

Нікшич - друге за величиною місто Чорногорії, великий промисловий центр. Місто, побудований в IV столітті, розташувався на заході Чорногорії в однойменній долині. Сьогоднішній Нікшич - історичний і культурний пам'ятник. В околицях міста знаходяться озера Крупач, Слано і Ліверовічі, в літній сезон привертають масу любителів екотуризму.

Прибережний регіон Чорногорії - Примор'я - складається з 6 громад: Герцег Нові-, Бар, Котор, Будва, Ульцинь, Тіват. Однойменні ентр громад - найвідоміші чорногорські курорти. Пам'ятки Будви: Старе місто, Цитадель, Церква Санта-Марія ін Пунта, Церква святого Іоанна, Церква святої Трійці, Археологічний музей, Галерея сучасного мистецтва, Бібліотека Пам'ятки Котора: Старе місто, Фортеця святого Івана, Морський музей. Каплиця Порятунку, Богородиці, Собор святого Трифона Пам'ятки Герцег-Нові: Міські кріпосні стіни Котора: Морська фортеця, Блакитна печера, Краєзнавчий музей, Годинна вежа, Монастир Савіна Пам'ятки Тіват: Міський парк, Острів Квітів, Палац Буча Пам'ятки Бару: Старе місто, Музей парку Топліца, Древнє оливкове дерево Пам'ятки Ульциня: Вежа Балшича, Археологічний музей, Палац Венеції

Пляжі Чорногорії - дрібно-галькові (від Будви до Сутоморе), піщані (на півдні) або кам'яні, обладнані платформами (на півночі). Більшість пляжів платні, безкоштовний доступ до них мають тільки постояльці місцевих готелів і пансіонів. Оренда парасольок і лежаків обійдеться в 1,5-3 євро в день. Є невелика кількість муніципальних пляжів. У Чорногорії багато пляжів, зазначених блакитним прапором екологічної чистоти: в районі Герцег Нові-, Тівата, Ульциня, Будви і Бара.

Підводне плавання - традиційне заняття чорноморських рибалок і збирачів раковин. Уже в 1927 році на базі Королівських ВМФ в Тівате готували моряків подводніков-. Як спорт дайвінг на Адріатичному узбережжі Чорногорії почав розвиватися після Другої Світової війни. Сьогодні країна надає масу можливостей для занять дайвінгом, підводним орієнтуванням і фотографією, рибалкою з гарпуном. Узбережжя Чорногорії відрізняється наявністю вапняних коралових рифів, багатих невеликими печерами, в яких мешкає багато видів морських мешканців.

Разом з розвитком туризму, дайвінг в Чорногорії отримав додатковий розвиток і поширення: збільшилася кількість дайв-клубів і пропонованих ними послуг. Сьогодні зануритися з аквалангом в чорногорських водах можна за наявності сертифікатів CMAS, PADI, NNI або SSI. Кожен гість, що бажає ознайомитися з основами підводного плавання, може пройти початкову освітню програму, затверджену офіційними європейськими та чорногорськими організаціями дайвінгу.

Один з найпопулярніших у туристів активних видів спорту в Чорногорії - рафтинг. Сплав здійснюється по річці Тара. Значна частина маршрутів організовується влітку в околицях невеликого села Шчепан Поле, в якій знаходиться прикордонний перехід в Боснію і Герцеговину. Вихідними точками сплаву на каное найчастіше служать місто Жабляк і річка Морача.

Чорногорія - відомий напрямок оздоровчого відпочинку, що поєднує м'який клімат, чисте море, наявність цілющих мінеральних джерел і грязей. Найпопулярніший термальний курорт - місто Ігало, розташований в 7 км від Герцег Нові-. Саме там знаходиться всесвітньо відомий Інститут фізіотерапії та реабілітації ім. доктора Сімо Мілошевича «Ігало», оснащений найсучаснішим обладнанням. Штат інституту укомплектований висококваліфікованим персоналом (70 лікарів, медсестер 120, 230 фізіотерапевтів)