Відпочинок в Єгипті

 

Егіпет- країна в північно-східній частині Африки зі столицею в Каїрі - найбільшому місті всього Африканського континенту. Єгипет займає і невелику частину Азії, тягнучись на Синайський півострів. На півдні межує з Суданом, на заході - з Лівією, на північному сході - з Ізраїлем і сектором Газа. Найближчими східними сусідами є також Йорданія і Саудівська Аравія, що знаходяться на протилежному березі Червоного моря. Середземне і Червоне моря визначають відповідно північну і східну кордону Єгипту, а його головною природного домінантою є протікає через всю країну Ніл, що створює зволоженою родючої долиною, придатну для проживання і землеробства.

Єгипет найбільш знаменитий (і привабливий для туристів) як колиска стародавньої єгипетської цивілізації з її храмами, ієрогліфами, муміями і видніється звідусіль пірамідами. Середньовічне спадщина Єгипту, що з'явилося завдяки коптському християнства та ісламу, старовинні церкви, монастирі і мечеті, розкидані тут і там по території Єгипту, менш відомі. Єгипет - одна з небагатьох країн, настільки сильно розбурхують уяву мандрівників з Заходу, і, ймовірно, одне з найбільш популярних туристичних місць у всьому світі.


Оренда нерухомостi без посередників


Велику частину території Єгипту займає Сахара. Якби не тонка стрічка зволожених земель уздовж Нілу, мало що могло б вижити тут. Як сказав стародавній грецький філософ Геродот: «Єгипет - дар Нілу». Як правило, тут сухе і дуже спекотне літо і помірна зима. Тому найкращий час для подорожей по Єгипту - безсумнівно, з жовтня по квітень. У долині Нілу майже не буває дощів, так що непромокаючий одяг не знадобиться.

Єгипет ділиться на 29 адміністративних одиниць, званих мухафази. Втім, простому туристу ці хитросплетіння в єгипетському адміністративному устрої мало цікаво, так як мухафази не завжди відповідають історично сформованим регіонах.

Адміністративний поділ Єгипту Нижній Єгипет - включає північну дельту Нілу і середземноморське узбережжя; Каїр, Александрія. Середній Єгипет - частина долини Нілу, що розділяє історичні Верхнє і Нижнє царства. Верхній Єгипет - низка міст з староєгипетськими храмами, що тягнеться уздовж Нілу від Луксора до Асуана і озера Насер. Західна пустеля - місце розташування західних оазисів. Це п'ять островів зелені, кожен з яких по-своєму унікальний. Узбережжя Червоного моря - розкішні пляжні курорти, дайвінг і краса підводного життя; найбільш відомий місто - Хургада. Синайський півострів - півострів з величезною кількістю реліквій минулого з біблійних часів, чудовий дайвінг в Шарм ель-Шейху і Дахабі.

Міста Єгипту:

Каїр - столиця Єгипту, його культурний, економічний і фінансовий центр, де також знаходяться основні визначні пам'ятки країни, включаючи піраміди Гізи, Єгипетський музей і безліч прикладів вражаючою ісламської архітектури, в першу чергу середньовічних мечетей. Олександрія - стародавнє місто на березі Середземного моря, заснований ще Олександром Македонським, зберіг мінімальне число пам'яток старовини, проте все одно є цікавим з туристичної точки зору містом. Асуан - провінційний, але важливий з багатьох точок зору місто, відомий, перш за все, своєю греблею, хоча його визначні пам'ятки цим не обмежуються. Луксор - це осередок пам'яток Стародавнього Єгипту, в число яких входить знаменитий Луксорський храм і кілька інших важливих храмів. Мемфіс - стародавнє місто, що існував до Я тисячоліття нашої ери і сьогодні є об'єктом Світової спадщини ЮНЕСКО завдяки своїм некрополям. Хургада - місто-курорт на узбережжі Червоного моря, що приймає, на ряду з Шарм ель-Шейхом-, основну масу туристів.

Питання «що подивитися в Єгипті?» Звучить досить комічно, враховуючи, що ми все ще в ранньому дитинстві розглядали картинки із зображеннями пірамід і Сфінкса. Пам'ятки Єгипту на цьому, звичайно, не закінчуються: комусь прекрасно відомі храми Абу Сімбел-, а комусь пам'ятки старовини в Луксорі: Долина Царів, а також Карнакський і Луксорський храми. Важливість навіть цього порівняно невеликого списку місць для світової культури переоцінити неможливо. Крім того, найближчі до курортів Хургада і Шарм-ель-Шейх території Синайського півострова також володіють багатьма пам'ятками - від гори Синай до монастиря Святої Катерини.

Справжній мандрівник не омине увагою пам'ятки найбільших єгипетських міст - Каїра і Олександрії, кожен з яких має багатющу історію. У Каїрі напевно захочеться потрапити на знамениту на весь світ площу Тахрір, не кажучи вже про екскурсію в Каїрський єгипетський музей, де зберігаються багато об'єктів епохи Стародавнього Єгипту. Також уваги заслуговують Каїрська цитадель, побудована в XII столітті легендарним Саладином, мечеті міста (Аль-Азхар, Аль-Хуссейн, Мухаммеда Алі та ін.) І, звичайно, справжній арабський ринок Хан ель Халілі.

В Олександрії знаходиться пишна мечеть Ель-Мурсі Абуль-Аббаса, розташована в старовинному і в принципі цікавому кварталі Анфуши. Варто згадати і про фортецю Кайт-Бей, в якій сьогодні розміщується Морський музей. Будучи в Олександрії не можна не прогулятися по вражаючою і галасливої набережної Корінш, а віруючим туристам напевно будуть цікаві два кафедральних собору - коптський собор Святого Марка і собор Святого Сави, що відноситься до Грецької церкви. Обидва храми розташовані в жвавому кварталі Рамплех. Також у місті збереглися руїни деяких античних споруд, включаючи римський амфітеатр і колону Птолемея - один із символів Олександрії.

Природа Єгипту - це взагалі окрема тема. Завдяки контрасту між величезною пустелею і родючою долиною Нілу Єгипет не схожий на сусідні країни і має свій неповторний природний вигляд. Всього в Єгипті 24 природних заповідника.

Для проживання в Єгипті доступно безліч варіантів. Готелі в Єгипті бувають різних категорій і зірковості, за допомогою зручної форми з безліччю фільтрів ви можете забронювати готель в Єгипті. Не забувайте, що бронюючи готель на Booking.com за вказаними вище посиланнях, ви берете участь у розіграші цінних призів! Крім того, ви можете зняти апартаменти в Єгипті, це може бути зручно для деяких категорій туристів - сімей з кількома дітьми, що віддають перевагу готувати собі самі і так далі.

У Єгипті для туристів є всі види проживання: від гуртожитків для тих, хто подорожує своїм ходом, до п'ятизіркових готелів. Готелі найбільших мереж перебувають в Каїрі, Шарм ель Шейху ,, Хургаді і, нарешті, в Луксорі.