Відпочинок на Кіпрі

 

Кіпр - це третій за величиною острів у Середземному морі після Сицилії та Сардинії, розташований в його східній частині в 75 кілометрах від узбережжя Туреччини і в 105 і 380 кілометрах від берегів Сирії та Єгипту відповідно. Кіпр, площа якого становить 9251 кв. км., простягнувся на 240 кілометрів зі сходу на захід і приблизно на 100 кілометрів з півночі на південь.

Кіпр - досить гористий острів з двома більш-менш великими гірськими районами. Хребет Кіренія проходить прямо вздовж берега Середземного моря в північно-східній частині острова, найвищою ж точкою його є гора Акроманда (1023 метра). Західна частина острова зайнята великим гірським масивом Троодос, де і розташована найвища гора Кіпру - місцевий Олімп заввишки 1952 метри.


Оренда нерухомостi без посередників


На острові панує клімат, якнайкраще сприяє і прекрасному відпочинку, і здорового життя. До речі тривалість життя кіпріотів навіть вище, ніж у більшості західних країн, а про небезпечні для життя інфекційних захворюваннях тут не надто знають. Кіпр розташований в субтропіках, так що клімат тут відповідний - субтропічний середземноморський, відмінною рисою якого є досить спекотне та сухе літо (від 25 до 40) і тепла і м'яка зима з опадами у вигляді дощів і температурами приблизно 10-20 градусів +. Власне, на Кіпрі самі м'які зими в Середземномор'ї, а сніг можна спостерігати виключно в горах Троодос. Річна норма опадів у рівнинних районах складає приблизно 300-500 мм, а в гірських зростає до 1000-1300 мм. Сніговий покрив в горах Тороодос дозволяє кіпріотам в зимові місяці кататися на гірських лижах і сноубордах. Особливо в цьому плані популярні місця в районі Олимпоса. Вологість повітря взимку складає приблизно 60-80 відсотків, а в літні місяці - 40-60 відсотків. Самими вологими місяцями на острові вважаються грудень і січень.

У головних кіпрських містах - Пафосі, Нікосії, Лімасолі, Ларнаці - і в глибині острова збереглася достатня кількість історичних пам'яток, які приваблюють стійка увага величезного числа туристів, що приїжджають на острів. Крім того, той же Лімассол або Пафос самі по собі є популярними морськими курортами, а не тільки «музеями» під відкритим небом, так що в країні дивно часто поруч один з одним сусідять красиві середземноморські пляжі та історичні пам'ятки Кіпру - фортеці, монастирі, храми і т. д. Основні туристичні міста Кіпру:

Айя-Напа - дуже молодий і галасливий курорт з активним нічним життям, так що особливо чудово тут себе буде почувати молодь, яку напевно привернуть численні бари, таверни та нічні клуби Айя Напи-. Крім того, відмінний морський відпочинок тут забезпечують золотисті, кращі піщані пляжі Кіпру, теплі середземноморські води і традиційний у таких місцях аквапарк. Крім пляжів Айя напи, головною визначною пам'яткою міста є венеціанський монастир епохи Ренесансу. Серед розваг дуже популярний аквапарк Аквапарк Water World.

Ларнака - повітряні ворота Республіки Кіпр і третій за величиною місто країни, Ларнака також відома і як чудовий і досить популярний морський курорт. Ларнака славиться не тільки своїми пляжами, але і досить цікавими пам'ятками, серед яких варто виділити церкву Святого Лазаря, монастир Ставровуні, стародавнє поселення Хирокитія, розташоване приблизно в 30 кілометрах від міста, знамениту мечеть Хала Султан Текке, що вважається четвертої святинею ісламу на світі, традиційну кіпрську село Лефкара, а також древній фінікійський місто Китіон.

Лімассол - друге за величиною місто на Кіпрі після Нікосії () з населенням 228 тисяч чоловік. Лімассол, поза всяких сумнівів, ділова столиця острова з головним кіпрським торговим портом і безліччю офісів різних компаній. З історичних пам'яток міста варто виділити фортеця Лімассола, святилище Аполлона Хілатского, замок Колосси, що був у різні роки урядовою резиденцією, а також руїни Куріона і Аматуса. Крім історичного змісту Лімассол має славу одного з найпопулярніших курортів Кіпру, володіє чудовими пляжами з різними готелями.

Пафос - одне з найдавніших міст Кіпру і столиця острова в епоху Римської імперії. Відповідно, місто дуже багатий на різні визначні пам'ятки. Пафос навіть більшою мірою, ніж своїми пляжами, славиться численними історичними пам'ятками, які в результаті були включені до списку Світової спадщини ЮНЕСКО. Серед цих пам'яток - вілла Діоніса, Королівські гробниці, катакомби Святої Соломонії, село Куклія, монастир Неофітоса і місце народження Афродіти - Петра ту-Роміу.

Нікосія - найбільше місто і столиця Кіпру Нікосія розташована в глибині острова і таким чином не є популярним курортом. По суті це єдине велике місто на Кіпрі, що не знаходиться на березі моря. Туристи можуть знайти тут чимало примітних місць, так як Нікосія - місто досить давній. Він був заснований ще в VII столітті до н. е., і до наших днів дійшли такі історичні пам'ятки, як ворота Фамагусти, Венеціанська колона, мечеть Селіміє, Палац архієпископа, бібліотека султана Махмуда II, декілька середньовічних церков та інші об'єкти.

Фамагуста - стародавній порт на північному сході Кіпру, один з найбагатших міст Середньовіччя, сьогоднішня Фамагуста часто отримує статус міста-примари.Сьогодні в Фамагусті збереглося багато історичних пам'ятників: перетворений в наші дні в мечеть собор Святого Миколая, монастир святого Варнави, фортеця Отелло, древнє місто Саламис.

Гори Троодос. Головний гірський масив острова зберігає безліч власних скарбів, щодо віддалених від головних кіпрських курортів. У його глибині є кілька по-справжньому унікальних місць, які туристам слід відвідати. Крім цього, самі гори відрізняються незвичайною красою, тому навіть проста поїздка по них здатна принести масу вражень.

Для проживання на Кіпрі доступно безліч варіантів. Готелі на Кіпрі бувають різних категорій і зірковості, за допомогою зручної форми з безліччю фільтрів ви можете забронювати готель на Кіпрі. Не забувайте, що бронюючи готель на Booking.com за вказаними вище посиланнях, ви берете участь у розіграші цінних призів! Крім того, ви можете зняти апартаменти на Кіпрі, це може бути зручно для деяких категорій туристів - сімей з кількома дітьми, що віддають перевагу готувати собі самі і так далі.

На курортах Кіпру повно всіляких готелів різних категорій, починаючи з простих і дешевих 2-зіркових і закінчуючи дорогими і розкішними 5-звезднікамі. «Зоряна» класифікація стандартна, як у Європі. Вартість номера в готелі при цьому залежить не тільки від кількості зірок, але і від віддаленості готелю від пляжу, його якості або просто наявності власного. Варто відзначити, що в кіпрських готелях не надто поширений повний пансіон, і з харчування зазвичай надають сніданок. Чайові в готелях вітаються, хоча і не є обов'язковими. І це все при відносній дорожнечі відпочинку на Кіпрі в принципі. На різних курортах є свої особливості розташування та рівня готелів.