Відпочинок в Туреччині

 

Туреччина (Türkiye) розташована в Середземномор'ї, в Анатолийском регіоні Східної Азії. Невелика частина розташована в Середземноморської Європі і відокремлюється від неї протоками Босфор, Дарданелли і Мармуровим морем. На півночі Туреччина омивається Чорним морем, на заході - Егейським і на південному заході - Середземним. Туреччина межує з Болгарією і Грецією на заході, з Вірменією, Азербайджаном і Грузією на північному сході, з Сирією, Іраком і Іраном на південному сході. Хоча більша частина країни географічно відноситься до Східної Азії, вона розглядається як європейська країна і є членом Ради Європи. В даний час йдуть переговори про вступ Туреччини до Європейського Союзу, вона є кандидатом у члени Спілки з 2005 року.

Туреччина - головним чином мусульманська країна, хоча й світська. Ви познайомитеся з різними мусульманськими традиціями, і тут ми хочемо попередити: не слід ображати або дражнити їх. Що стосується заклику до молитви, яка читається 5 разів на день в численних мечетях по всій Туреччині, - ставитеся до цього гідно, не передражнювати і не кривляйтеся, оскільки турки надзвичайно горді і чутливі до їх спадщини та культурі, вони будуть ображені.


Оренда нерухомостi без посередників


Клімат різних районів Туреччини відрізняється в залежності від особливостей місцевості та її широти. Прибережні області Егейського і Середземного морів мають типовий середземноморський клімат. Під час сонячного і спекотного літа (травень - жовтень) дощів майже немає. Зими в цих регіонах дощові, сніг йде рідко, за винятком гірських районів, висотою вище 2000 метрів, де снігу випадає досить багато. Область навколо Мармурового моря, включаючи Стамбул, також має середземноморський клімат. Але тут влітку зрідка відзначаються зливи, що тривають 15-20 хвилин, а зими холодніші, ніж на західному і південному побережжі. Сніг - звичайне явище, хоча довго він не лежить і йде тільки кілька днів щозими.Регіон Чорного моря має субтропічний клімат на сході (завдяки ефекту захисту гір Кавказу) і більш холодний океанічний клімат на заході. У східних областях цього регіону в будь-який сезон часто йде дощ.

Температура рідко знижується нижче + 5 ° С, тому на узбережжі сніг випадає досить рідко, хоча гори, як і очікується, покриті снігом, а на вершинах найвищих гір круглий рік не тануть льодовики. Літо в західних областях цього регіону більш спекотне, менш дощове, сніг - рідкісне явище. Більшість прибережних областей більшу частину року мають досить високий рівень вологості, через це здається, що погода більш жарка або холодна, ніж насправді. Літо у внутрішніх областях в основному жарке (хоча ночі досить холодні, і в тонкій футболці на вулиці некомфортно), зима - холодна і сніжна. Чим східніше знаходиться область, тим холодніше там зими і тим більше снігу випадає. Північно-східна частина Туреччини (навколо Ерзурум (Ерзурум) і Карса (Карс)) - єдиний внутрішній регіон з холодним і дощовим літом. Південно-східна область Туреччини, біля кордону з Сирією, має клімат, властивий пустелі: посушливим літом температура постійно тримається вище 40 ° С. Взимку іноді трапляються снігопади.

Міста Туреччини: Анкара (Анкара) - столиця Туреччини, друге за величиною місто. Анталья (Antalya) - найбільш швидко зростаючий місто, безліч морських курортів. Бурса (Bursa) - перша столиця Османської імперії, знаходиться в передгір'ях гори Улудаг (Мф Улудаг), національний парк і зимовий курорт. Едірне (Едірне) - друга столиця Османської імперії. Стамбул (Стамбул) - найбільший турецьке місто, колишня столиця Османської та Візантійської імперій, єдине місто у світі, розташований на двох континентах. Ізмір (Ізмір) - третій за величиною турецьке місто. Конья (Конья) - місто в Центральній Анатолії, тут жив і був похований персомовні поет-суфій Румі (Румі). Синоп (Синоп) - стародавнє портове місто-фортеця на північній частині Анатолії. Трабзон (Трабзон) - близько міста розташований чудовий монастир Зуміла (Зуміла монастир), що є ключем до дослідження північного сходу Туреччини.

Які місця відвідати: Бергама (Bergama) - місто, розташоване біля руїн стародавнього міста Пергамон (Pergamon). Бозкаада (Бозджаада) - невеликий привабливий острівець - якраз навпроти давньої Трої. Бодрум (Bodrum) - модний курорт в провінції Мугла (Мугла) на Егейському морі. Чанкая (Beypazarii) - старе місто з османської архітектурою, розташований на «шовковому шляху» в Анкару. Датча (Датча) - курорт на краю півострова Датча, на місці Кнідоса (Кнідоса), що межує з Середземним і Егейським морями. Гореме (Гйореме) - «долина чарівних труб» біля міста Аванос (Avanos), провінції Ніде (Ніде). Хасанкейф (Хасанкейф) - стародавнє місто близько Санліурфа (Sanliurfa). Мармаріс (Marmaris) - красивий курорт в провінції Мугла (Му-ла?), Вельми популярний серед туристів. Олімпос (Олімпос) - розрахована на молодих людей місцева визначна пам'ятка, з дерев'яними бунгало і багатим нічним життям. Сафранболу (Safranbolu) - стародавнє місто з османської архітектурою. Селькук (Сельчук) - туристичне місто біля стародавнього Ефеса (Ефес).

Крім дискотек Анталії, пляжів середземноморського узбережжя, природних красот центральній частині країни, можна відвідати основні визначні пам'ятки Туреччини і, заодно, поправити здоров'я. Туреччина поки що не входить в «топ» напрямків медичного туризму, однак темпи розвитку охорони здоров'я в цій європейсько-азіатській країні дозволяють припустити, що незабаром Туреччина почне конкурувати з Ізраїлем. Сьогодні турецька влада планомірно покращують якість медичних послуг в своїх клініках, з яких більшість складають державні медичні установи. Деякі з них завдяки невтомній розвитку домоглися акредитації JCI (Joint Commission International), яка визначає міжнародний стандарт лікувальних установ. Багатьох Туреччина привертає привабливим поєднанням лікування і приємного відпочинку, так як країна є одним з найпопулярніших туристичних напрямків, в першу чергу для росіян. Так що варто пам'ятати, що в країні існують не тільки пляжні, а й лікувальні курорти, наприклад, Кангал, а вибір клінік, у тому числі спеціалізованих, дуже великий.

Будемо чесні - більшість туристів їде в Туреччину заради комфортного відпочинку в готелях, найчастіше з системою «все включено». Однак є і більш екзотичні запити від нестандартних мандрівників. Наприклад, можна орендувати цілий будинок з двома кімнатами, кухнею, ванною і необхідними меблями. Вам нададуть ліжка, стіл, стільці, плиту, каструлі, чашки, холодильник, іноді навіть телевізор. У цих будівлях, званих апарт-готелів, можуть легко розміститися четверо і більше осіб. Такі готелі можна знайти в прибережних містах Мармурового моря і півночі Егейського регіону, які найчастіше відвідують турецькі сім'ї, а не іноземці. Це скоріше квартири в малоповерховому житловому будинку. Їх оренда коштуватиме близько 25 доларів на день за весь будинок залежно від місця розташування, сезону і тривалості перебування (чим довше залишаєтеся, тим менше платите щоденно). Зняти апартаменти в Туреччині, це може бути зручно для деяких категорій туристів - сімей з кількома дітьми, що віддають перевагу готувати собі самі і так далі.

Гуртожитки для молоді не мають широкого розповсюдження, є кілька в Стамбулі, в основному навколо площі Султанахмет, на якій знаходяться собор Святої Софії і Блакитна мечеть. Місто Олімпос на південному заході від Анталії відомий своїми пансіонатами, що запрошують відвідувачів в дерев'яні бунгало або в дерев'яні загальні зали для ночівлі. Є в Туреччині та розміщення за принципом «сільське господарство-туризм-бартер» - фермери, що беруть участь в проекті, безкоштовно надають кімнату в своєму будинку (або будівля на фермі), а відвідувачі натомість допомагають їм у роботі на городі. Для отримання більшої інформації ви можете відвідати сайт організації.

Також в Туреччині присутні кемпінги. Вони мають основні зручності: вода з-під крана, туалети, тінь від дерев (це особливо важливо сухим гарячим влітку на західному і південному побережжі). Деякі з них забезпечують кожну палатку електрикою за індивідуальною проводці. Встановлення намету в містах поза кемпінгів не завжди схвалюється, проте в лісі можна встановити намет без дозволу, якщо місце знаходиться не на території національного парку або заповідника. Незалежно від того, де знаходиться дане місце, розведення вогню в лісах, крім спеціально призначених місць, заборонено.Парки автопричепів / трейлерів зустрічаються значно рідше, проте водії причепів можуть відпочивати на безлічі майданчиків для відпочинку вздовж шосе і автотрас або фактично в будь-якому місці, де можна припаркуватися.

У Туреччині ви просто не зможете піти куди-небудь без того, щоб вам не спробували продати килим. Людина підійде до вас на вулиці і після короткої дружньої бесіди про те, звідки ви і чи подобається вам Туреччина, запитає: не хотіли б ви пройти зі мною до магазину мого дядечка? Він знаходиться якраз за рогом і там найкращі справжні килими. Це може дратувати, але пам'ятайте, що більша частина доходу цих людей залежить від туристів, тому не можна їх звинувачувати в таких спробах.

Великі міста в Туреччині, особливо Стамбул, не вільні від дрібних злочинів. Хоча вони не спрямовані тільки на туристів, але і не виключають їх. Виривання сумок, кишенькові крадіжки і грабіж із застосуванням насильства - найчастіші види дрібних злочинів. Однак з розвитком мережі цілодобового відеоспостереження за вулицями і площами злочинність в Стамбулі значно зменшилася. Проте в Туреччині, як і в будь-якій країні, необхідно дотримуватися елементарних правил безпеки.

Хоча і трохи не по темі - радимо завжди носити з собою паспорт або інші засоби ідентифікації. Можливо, їх довго не доведеться нікому пред'являти, а потім раптово мікроавтобус буде перевірений транспортної поліцією (або збройними силами, особливо в східній Туреччині), або ви звернетеся до представника закону, щоб дізнатися час, а він попросить показати документи. У готелі вас можуть попросити залишити паспорт, поки ви не заплатите за рахунком, що поставить вас в незручне становище. Посилаючись на поліцію, завжди вимагайте у портьє повернути паспорт після завершення процедури реєстрації. Особиста візитка, одна або дві кредитних картки і знання адреси представницької готелі можуть вирішити ситуацію без документів, але будь-який поважаючий себе чиновник скаже вам, що ви не праві, і наступного разу це не пройде. Якщо вести переговори ввічливо, то поліція і збройні сили можуть поставитися до вас вельми доброзичливо і навіть запропонувати підвезти до наступного міста.