Оренда квартир і кімнат: яка небезпека може підстерігати?

 

Наш час припускає підвищену мобільність, адже багато наших знайомих, та й ми самі не раз змінювали місце проживання у пошуках кращої роботи, рівня життя, через сімейні обставини. Якщо два століття тому для того, щоб перебратися до столиці, заможні люди готувалися місяцями, а то й роками, довго їхали в екіпажі через всю країну, міняли коней, витрачали на поїздку цілі місяці, то в нинішньому столітті все набагато простіше.

Вам запропонували раптово високооплачувану роботу? І от ви вже оперативно пакує речі, купуєте квитки на поїзд чи літак і прибуваєте до столиці. Все добре, можна хоч днями приступати до своїх обов'язків. Але виникає резонне питання: де поселитися в столиці, щоб не витрачати всі свої заощадження на оплату житла, щоб квартира або кімната були якомога ближче до роботи? Ось в пошуках відповіді на це питання і підстерігає наших громадян деяка небезпека.


Оренда нерухомостi без посередників


Перш за все, є можливість звернутися до нечистих на руку інформаційним агентствам, які скрізь наполегливо рекламують свої послуги. Такі агентства можуть думати тим, що продадуть клієнтам недіючі чи вигадані бази даних. Також є велика ймовірність того, що взявши з вас оплату за надання інформації, вам підсунуть застарілі бази даних, які взяті у інших агентств і більше того - адреси, де господарі ніколи і не думав про те, щоб здати квартиру або кімнату для тимчасових мешканців. Більше того, навіть при укладанні договору на інформаційне обслуговування, ви нічого добитися не зможете, так як вам надали інформацію. А придалася вона чи ні - питання другорядне.

Щоб не ризикувати грошима і часом, який дорого, працюйте лише з агентствами нерухомості, реально надають варіанти оренди. Такі професійні компанії зводять разом тих, хто бажає здати квартиру і тих, хто хоче її зняти. У Мережі надано велику кількість великих агентств нерухомості, вони знаходяться на почесних місцях пошукових систем, мало того - про такі компанії в Мережі безліч позитивних відгуків, у них є пристойний офіс. Є штат достатньої кількості агентів, кожний з яких може зайнятися конкретно вашим випадком. Також надання кілька реальних варіантів по оренді - ось ті складові, які визначать справжніх, солідних операторів даного сегменту ринку.

Не забувайте уважно читати договір оренди, який належить підписати, щоб не бути відповідальним за те, чим ви не користувалися. Безумовно, ви повинні будете сплатити комісійні кошти агентству нерухомості, однак це мала плата за те, щоб спокійно і вільно себе почувати і бути впевненим в тому, що всі ваші побажання будуть враховані, а варіант квартири або кімнати сподобається.

Також у договорі будуть розписані такі нюанси, як страховка від раптового підвищення орендної плати. Навіть якщо на ринку відбудуться коливання, орендодавці будуть зобов'язані вас попередити за достатній період, щоб вами було прийнято оптимальне рішення - продовжувати знімати квартиру або з'їхати.

У договорі, який надасть вам солідна компанія, можуть бути враховані такі нюанси як знос квартири, тобто, якщо ви знімаєте квартиру на довгий період, у договорі можуть бути враховані пункти про зобов'язання або відмову від косметичного ремонту.

Звичайно ж, завжди потрібно обумовлювати число, коли буде стягуватися орендна плата. Ви не зобов'язані платити господареві за кілька місяців вперед, якщо такого пункту немає в договорі. І обов'язково обговоріть, письмово затвердите такий делікатний момент: планові відвідування господарем або господинею своєї житлоплощі.

Також багато агентства радять своїм клієнтам брати розписку про видачу або отриманні грошей, щоб на руках завжди був хоч невелике, але обов'язково письмове підтвердження того, щоб гроші були віддані в строк в потрібній кількості.

Дійте вдумливо, довіряйтеся фахівцям, про яких щось знаєте, у яких є підтверджуючі документи про професійну діяльність у сфері оренди нерухомості. А ми бажаємо вам безпроблемних угод!