Оренда квартир без посередників у Дніпропетровську

 

Зняти житло непросто. Завдання ускладнює зберігається в цьому сегменті ринку дефіцит пропозицій. Крім того, в умовах підвищеного попиту зростають можливості для шахрайства. Як не стати для аферистів джерелом легкої наживи?

Існує кілька схем, за якими працюють ці організації. Одна з них така. У різних спеціалізованих ЗМІ розміщують пропозиції квартир з меншою орендною ставкою, ніж у середньому по місту, або взагалі без зазначення ціни. Зателефонувавши за номером, ви дізнаєтеся, що потрапили в агентство. Дівчина люб'язно пропонує приїхати в офіс компанії, укласти договір про перегляді, але спочатку просить внести передоплату, "яка буде зарахована в рахунок орендної плати за перший місяць". Після цього ви їдете з агентом дивитися житло, яке "несподівано" для самого співробітника фірми виявляється здано. Але оскільки договір з вами укладений на місяць, агент пропонує, наприклад, завтра чи післязавтра подивитися ще один або навіть кілька варіантів. І так весь місяць можна дивитися квартири, які тільки що нібито повели у вас з-під носа.

Інший порівняно чесний спосіб відбирання грошей у бажаючих зняти житло - надання інформаційних послуг. Ви телефонуєте по оголошенню, що обіцяє недорогу квартиру. З'ясовується, що саме те житло, яке вас цікавить, вже зняли. Але у агентства є інформаційна база аналогічних варіантів. Щоб її отримати, вам потрібно також приїхати в офіс, укласти договір і купити відомості за приблизно ту ж суму. Згідно з угодою з цим агентством вам обіцяють протягом двох-трьох тижнів висилати по факсу або електронною поштою нові щоденні оновлюються дані по квартирах. Насправді ж вам пропонують застарілі або навіть липові варіанти, за якими знайти житло практично неможливо: як правило, дзвінки за телефонами, вказаними в роздруківках, марні - квартири за цими адресами або вже здані, або взагалі ніколи не здавалися.

У шахраїв можуть бути різні схеми дії, які змінюються і стають все більш витонченими. Однак спільне у таких агентств - відсутність власної реальної бази об'єктів, пропонованих в оренду. Слід мати на увазі, що всі подібні організації просять клієнта заплатити якусь суму вперед - до того, як він побачить квартиру, дасть свою згоду її зняти і отримає ключі. Забрати гроші обманутому громадянину швидше за все не вдасться, адже формально компанія виконує свої обов'язки (висилає списки, відряджає агентів).

Сьогодні друковані видання в боротьбі з інформаційними агентствами знімає рекламні публікації явних шахраїв. Однак деякі нечистоплотні фірми стали маскуватися під добропорядні ріелторської компанії і, постійно змінюючи телефони, давати оголошення про квартири за цілком ринковими цінами.

Перш ніж погодитися на вподобаний вам варіант, а тим більше здійснити передоплату, перевірте документи на житло. Так ви зможете убезпечити себе від шахраїв, що здають чужу власність. Технологія обману така: людина орендує квартиру, заплативши за місяць вперед і, видаючи її за свою, пересдаёт іншим. Причому жертвою афериста, як правило, стає не одна людина, а кілька адже житло виставляють за невисокою ціною. Іноді шахрай вимагає аванс або передоплату за кілька місяців вперед, а іноді просто збирає 50% вартості з кількох людей і просить відстрочити заселення на тиждень. Приїхавши в призначений день, ви побачите на порозі таких же ошуканих наймачів, як і ви.

Словом, правовстановлюючі документи на квартиру - це перше, що ви повинні попросити у потенційного наймодавця. Якщо житло приватизували і згодом ніяких угод з ним не робили, то у господаря повинен бути договір передачі, заяву про приватизацію та свідоцтво про власність (свідоцтво про державну реєстрацію права). Якщо квартира придбана за оплатній угоді, то це може бути договір купівлі-продажу, міни, ренти (як правило, договір довічного утримання з коштом), зареєстрований у відповідних державних органах. Якщо людина отримала житло у спадок, то повинно бути свідоцтво про право на нього за законом чи за заповітом зі штампом органів державної реєстрації. Якщо квартира подарована, то необхідна наявність зареєстрованого договору дарування.

 

Підкреслимо ще раз: всі ці документи мають юридичну силу лише в тому випадку, якщо вони пройшли державну реєстрацію, яка в свою чергу залежить від року здійснення угоди.

Слід також зазначити, що квартира, придбана в шлюбі за оплатній угоді, є спільно нажитим майном навіть якщо оформлена на одного чоловіка, а тому в договорі найму необхідно вказати згода другого чоловіка на її здачу.

В обов'язковому порядку вам повинні показати оригінали документів, оскільки ксерокопії можна підробити. Також просити паспорта і бажано виписку з будинкової книги, щоб з'ясувати, який склад сім'ї. Адже ці люди мають право користування житловим приміщенням.

Не забудьте з'ясувати, хто є власником пропонованого внайми приміщення. Якщо таких людей кілька, необхідно отримати письмову згоду кожного з них на здачу. Якщо квартира не приватизована, потрібно також, щоб всі проживають в ній громадяни були згодні на укладення договору піднайму. Цей документ може бути підписаний за умови, що після вселення наймачів загальна площа відповідного житлового приміщення на одну людину складе не менше облікового норми, а в комунальній квартирі - не менше норми надання.

Якщо передбачається здавати кімнату в комуналці, не зайве заручитися підтримкою сусідів. У разі невдоволення з їхнього боку від цього варіанту слід відмовитися. За законом для передачі в поднаём житлового приміщення, що перебуває у комунальній квартирі, потрібна також згода всіх наймачів або власників і проживають разом з ними членів сімей.

Якщо відносини зафіксовані в усній формі, то при виникненні розбіжностей важко аргументовано відстоювати свої інтереси. На жаль, причин для конфлікту може бути чимало - від візитів в квартиру власника без попередження до несподіваного підвищення орендної плати з загрозою виселення. Правильно оформить договір допоможуть співробітники ріелторської компанії. Якщо ви хочете скласти його самостійно, не забудьте вказати в ньому паспортні дані - свої і господаря. У предметі договору потрібно зафіксувати характеристики житла, що здається (адреса, площа і т. Д.), Правовстановлюючий документ, який засвідчує, що наймодавець дійсно є господарем. Тут же прописують права та обов'язки сторін, називають громадян, які проживатимуть в квартирі разом з вами, призводять умови оплати та розірвання договору, його строки. Також вказують всі важливі пункти: вартість одного місяця найму, застави, передоплати, технологію взаєморозрахунків, права та обов'язки. Договір потрібно скріпити підписами всіх власників.

До документа додають акт прийому-передачі квартири, в якому зафіксовано, в якому стані знаходиться передана площа, яка в ній меблі. Особливу увагу слід приділити побутовій техніці та цінним речам.

Найкращий спосіб уникнути непорозумінь при оплаті - отримати розписку. Їй власник житлового приміщення засвідчує, що прийняв певну суму в якості орендної плати за конкретний проміжок часу. А у вас залишиться документ - свідоцтво того, що ви господареві нічого не винні.

Уклавши договір найму житлового приміщення, орендар може користуватися квартирою і знаходяться в ній майном обумовлених час. Він вправі вселити в квартиру свою дружину (чоловіка) і неповнолітніх дітей за згодою господаря, але повинен звільнити її після закінчення терміну, зазначеного в договорі, і не має права здавати площа в поднаём без згоди власника. Він зобов'язаний також дозволяти господареві перевіряти стан житлоплощі і належних йому речей. Наймач повинен своєчасно і в повному обсязі вносити плату за квартиру, міжміські телефонні переговори і витрата електроенергії, якщо інше не було обумовлено окремо. Зазвичай всі інші комунальні послуги оплачує власник житла.

Власник квартири не має права змінювати розмір плати за житло протягом дії договору без погодження з наймачем. Він також не може виселяти орендаря до закінчення дії договору, крім випадків встановлених законом