Як зняти квартиру без посередників у Вінниці

 

На перший погляд, оренда квартири у Вінниці - це досить просто: одна людина пропонує житлоплощу, інший дає йому гроші, в підсумку обидва задоволені. Але на практиці нерідко все виглядає не настільки просто і безхмарно.

Перше, що потрібно зробити - це попросити потенційного наймодавця показати документ, що підтверджує його право власності. Існує кілька видів таких документів: свідоцтво про право власності, договір дарування, договір купівлі-продажу, свідоцтво про спадщину, свідоцтво про приватизацію.

Коли власник біля житлового приміщення один, це досить зручно, саме він і буде підписувати договір найму, також цю процедуру може виконати його довірена особа (у цьому випадку його повноваження засвідчуються нотаріально). Ситуація стає складніше, якщо власників кілька - здати таку квартиру в оренду можна тільки тоді, коли на це згодні всі, хто має право на частку власності, тому здати жиле приміщення без згоди інших власників просто неможливо. В ідеалі, договір повинен бути завірений підписом кожного власника або його офіційного представника (припустимо, що хтось із власників - неповнолітня дитина, в цьому випадку від нього імені виступати буде батько). Але якщо хтось із них не може особисто бути присутнім при підписанні договору, той, хто займається здачею квартири в оренду, може взяти у нього нотаріальну довіреність на своє ім'я. Також він може пред'явити згоду всіх інших власників, яке теж потрібно завіряти нотаріально.


Оренда квартир без посередників


Що робити, якщо наймодавець не може пред'явити всіх потрібних документів? У цій ситуації краще всього відмовитися мати з ним справу і пошукати іншу квартиру. Майте на увазі: договір, який не відповідає нормам російського законодавства, може бути визнаний недійсним, і проблеми при цьому виникнуть у орендаря.

Потрібно поцікавитися квартирою: як вона виглядає, скільки кімнат, де знаходиться. Потім необхідно запитати про власників, попросити пред'явити документи на квартиру, поцікавитися списком проживають у квартирі людей. Якщо в цих пунктах все ясно, можна питати про орендну плату - її розмірах, те, як її платити і т. Д., Поцікавитися, як будуть оплачуватися комунальні послуги, уточнити термін дії договору.

Крім очевидних речей, має сенс вказати час, у який орендодавець може відвідати квартиру, а також протягом якого терміну він повинен попередити про це наймача. Припустимо, вам хотілося б, щоб орендодавець відвідував квартиру не частіше разу на місяць, причому оповістити про це він повинен по стільниковому телефону і не пізніше, ніж за три дні до дати візиту. Вкажіть це в договорі, і якщо власник житлоплощі несподівано приїде до вас, ви зможете нагадати йому, що в договорі є відповідний пункт, і що він зобов'язаний його виконувати.

Корисно разом з договором оформити акт прийому-передачі майна із зазначенням дефектів, щоб орендодавець не змусив вас відповідатиме за зламаний телевізор або продавлений диван, зіпсовані задовго до вашої появи в цій квартирі.

Також фахівці рекомендують при внесенні орендної плати брати з власника квартири розписку в отриманні грошей, щоб при виникненні конфліктної ситуації ви могли пред'явити докази того, що з вашого боку порушень не було. У розписці необхідно вказувати місяць, за який здійснюється платіж, а також суму, яку ви передали орендарю. Цей документ повинен бути підписаний і вами, і господарем орендованої житлоплощі.

Якщо за договором комунальні послуги оплачуєте ви, обов'язково сохранйяте всі чеки та квитанції - це теж допоможе у випадку виникнення конфлікту. Заводити домашня тварина без узгодження з орендодавцем вкрай не рекомендується, деякі квартіровладельци дуже негативно рагіруют на кішок і, тим більше, на собак на своїй житлоплощі. У деяких випадках це може бути навіть окремим пунктом договору, але, в принципі, з більшістю людей можна цілком нормально домовитися на словах.

Звичайно, всі випадки, всі можливі приводи для конфліктів передбачити неможливо. Наприклад, буває так, що орендодавець вкрай негативно ставиться до того, що на зданої житлоплощі раптом виявляються інші люди, навіть якщо це раптово приїхав у відрядження друг або дуже сподобалася дівчина. З іншого боку, траплялося, що сам господар квартири раптом в улдьтіматівной формі вимагав, щоб наймач погодився ніч-другу потерпіти якого-небудь родича чи друга власника квартири. Далеко не всім це подобається, тому про всяк випадок це теж можна заздалегідь прописати в договорі.