Оренда квартир без посередників в Житомирі

 

Основна проблема при оренді квартири без ріелтора в Житомирі - грамотне укладання договору оренди

Орендарі бояться орендодавців, а ті - орендарів. Що робити? Обов'язково укласти грамотно складений договір, щоб надалі було поменше неприємностей. Адже обидві сторони здорово ризикують ...

Офіс-менеджер Ірина після тривалих пошуків квартири в Житомирі нарешті знайшла те, що хотіла. Світла кімната з відносно свіжим ремонтом, негнілой сантехнікою, а головне - господиня житла викликала у неї симпатію. Але, поживши пару місяців, Ірина зрозуміла, що далі так тривати не може. "Я приходжу з роботи, а в мене на столі неодмінно лежить папірець із зауваженнями господині: то я плиту погано вимила, то кватирку забула закрити", - скаржиться Ірина. За її словами, до прохань не відвідувати квартиру в її відсутність, а тим більше без попередження, господиня була глуха. Ці щотижневі візити привели до того, що Іра вирішила переїхати.

Можливість доступу орендодавця в приміщення - основний ризик для орендаря. Власник житла не завжди сповіщає про свій намір відвідати сдаваемую квартиру. Але це - неприємна дрібниця в порівнянні з рештою. Крім того, трапляється, що житло здає чоловік, які не є його власником.


Оренда квартир без посередників


Орендар може зіткнутися і з тим, що господар щомісячно підвищуватиме ціну оренди, пояснюючи свої дії ситуацією на ринку і подорожчанням комунальних послуг.

При короткостроковій оренді квартири з повним "фаршем" у Житомирі її власники беруть грошову заставу - як гарантію того, що майно буде у повній цілості, і після закінчення термінів оренди квартиронаймач може зіткнутися з тим, що йому відмовляться віддавати гроші, стверджуючи, що в квартирі чогось бракує.

Всі орендодавці мріють про те, що в його квартирі оселиться порядна сім'я без дітей, тварин і шкідливих звичок. Але, на їх превеликий жаль, такі квартиронаймачі зустрічаються дуже-дуже рідко. І доводиться миритися з неідеальними орендарями. Основний ризик для власника квартири, що здається в оренду, - це несвоєчасна оплата оренди, прострочені комунальні платежі, пожежа, псування або крадіжка майна. Втім, від останніх трьох зол можна застрахуватися. А от від того, що в квартирі влаштують "притон" або будуть постійно організовувати гучні вечірки, які не застрахуєшся.

Наприклад, у Світлани Володимирівни, власниці трьох квартир, що здаються, однокімнатну квартиру одного разу зняла скромна на вигляд дівчина, яка, за її словами, працювала офіціанткою в кафе. Згодом з'ясувалося, що дівчина працює не в кафе, а в барі, і не офіціанткою, а стриптизеркою. Працювала вона допізна і приходила додому далеко за північ, тоді ж зазвичай і влаштовувала вечірки з гучною музикою і танцями. Після численних скарг сусідів Світлані Володимирівні довелося просити свою скандальну квартирантку з'їхати.

Для орендаря дуже важливо бути впевненим у тому, що людина, якій передбачається платити чималі гроші, насправді той, за кого себе видає, тобто господар квартири. Тому слід переконатися в тому, що в орендодавця є документи на квартиру (ордер, договір купівлі-продажу, дарча та інше). Також слід обов'язково звірити паспортні дані і дізнатися, хто в квартирі прописаний. Адже бували випадки, коли господарі скромно замовчували, що в квартирі прописаний родич, який перебуває в тривалій закордонному відрядженні або в місцях позбавлення волі.

Орендодавцю також варто перевірити паспорт орендаря. Крім того, бажано переконатися в платоспроможності квартиранта, зажадавши від нього інформацію про місце роботи (назва та адреса компанії, а також контактні телефони).

Для обох сторін важливо укласти договір оренди, а орендодавцю бажано ще й застрахувати своє майно.

Юристи відзначають, що більшість спірних питань регулюється вітчизняним законодавством. Зокрема, правовідносини між орендарем та орендодавцем регулюються Цивільним Кодексом України. Відповідно до статті 811 кодексу, договір оренди обов'язково полягає в письмовому вигляді. А згідно зі ст. 9.14 Закону України "Про оподаткування доходів фізичних осіб" договір оренди підлягає нотаріальному посвідченню.

Однак більшість власників квартир не бажають нотаріально оформляти договір, адже після цього їм доведеться платити податок з доходу від здачі нерухомості в оренду (15%) або ставати приватним підприємцем на єдиному податку і щомісячно вносити в казну до 200 грн. Втім, навіть без присутності друку нотаріуса договір має юридичну силу.