Як знайти квартиру без посередників в Івано-Франківську

 

Яка операція з нерухомістю завжди несе в собі певні ризики. Не є винятком і оренда квартир в Івано-Франківську. Експерти ринку відзначають, що з активізацією ринку за останній рік кількість шахраїв виросло, тому варто знати про основні схемах, за якими вони працюють.

Як же розпізнати сумнівний об'єкт і безпечно зняти квартиру в івано-Франківську. Схеми обману на ринку оренди житла На ринку досить багато схем, за якими працюють шахраї і заробляють гроші на наївних орендарів. Причому, деяким з них вже десятиліття, але вони все ще існують, оскільки на них, як і раніше, «ведуться» довірливі орендарі. Ми розглянемо найбільш «актуальні» на сьогоднішній день.

Схема №1. Суборенда В даному випадку зловмисник орендує квартиру подобово і дає оголошення про довгострокову оренду цієї квартири за дуже привабливою ціною. Показуючи житло потенційним орендарям, він пред'являє підроблені документи. Далі є два варіанти розвитку подій. Перший - житло здається одному орендареві, і його через день або кілька виселяє справжній господар, який навіть не думав здавати квартиру подобово. Інший сценарій передбачає те, що псевдовладелец квартири «здає» її відразу кільком клієнтам (зрозуміло, що з усіх отримує гроші, як мінімум за перший місяць проживання і заставу), але домовляється про те, що вселятися вони будуть через пару днів, оскільки йому нібито треба перевезти речі. Природно в орендоване таким чином житло, орендар ніколи не заїде.


Оренда квартир без посередників


Схема №2. Ріелтор і господар квартири - партнери по «бізнесу» Зустрічається на ринку також схема, в якій замішані недбайливий ріелтор і власник квартири. В даному випадку найчастіше це може бути приватний ріелтор, який працює сам на себе, але часто представляється співробітником відомого агентства нерухомості, але насправді ним не є. Присутність господаря квартири і ріелтора справляє позитивний вплив на орендаря. Погодившись з умовами оренди, люди віддають гроші за кілька місяців вперед. Через деякий час господар приходить і каже, що змінилися обставини, тому він передумав здавати квартиру. В даному випадку, при кращому варіанті, орендар може повернути собі гроші заплачені господареві квартири, а от про комісійні, які «заробив» ріелтор, природно, можна забути. Вони назавжди осіли в кишенях шахрая-ріелтора і шахрая-господаря.

Схема №3. Проблема з власником Проблеми в орендаря можуть виникнути і унаслідок непростих родинних відносин власника житла та мешкає ній особи. Наприклад, знявши квартиру у бабусі, яка постійно проживає в квартирі сина, вас можуть попросити з'їхати оскільки свого вирішення власник не давав. Повернути гроші виявиться вкрай складно або просто неможливо.

Схема №4. «Випалювання» орендарів Частою схемою, якою користуються шахраї-власники житла, є створення таких умов для орендаря, при яких він сам захоче з'їхати. В даному випадку знявши квартиру, до вас буде постійно без попередження навідуватися власник квартири, переставляти речі, втручатися в особисте життя або ж будуть наносити візити спеціально залучені до цієї справи люди, що відрізняються асоціальною поведінкою. В даному випадку створяться такі умови, при яких орендар сам захоче швидше покинути це житло.

 Схема №5. Продаж бази даних неіснуючих об'єктів нерухомості Ця схема працює так: у пресі, на зборах або в інтернеті розміщуються оголошення про здачу в оренду квартири за дуже привабливою ціною. Коли ви телефонуєте за вказаними телефонами, вам відповідають, що дійсно цю квартиру можна орендувати за вказаною ціною і пропонують під'їхати в офіс оформити договір. Далі ви оформляєте в офісі даної компанії договір, згідно з яким платите якусь суму за її послуги, але коли доходить справа до зустрічі з господарем квартири виявляється, що квартира вже «здана» і вам пропонують інші «дуже хороші варіанти», але за ціною вже в кілька разів вище, ніж була озвучена спочатку.

 І повернути свої гроші нереально, оскільки, часто договір, який підписав орендар, це, договір, надання інформаційних послуг, без конкретизації яких саме. Інформацію ви ж отримали - квартиру вже зняли, за цю «послугу» і заплатили. Також існує схожий варіант, коли такі контори стверджують, нібито мають прямі телефони власників квартир і готові надати вам цілий список за відповідну плату. Знову підписання договору, отримання значного (часто на кілька сторінок) списку з дуже заманчевимі пропозиціями і телефонами. От тільки за телефонами цим ви або ніколи не додзвонитися, або «підхопите» на розлюченого чоловіка, якого вже «дістали» довірливі орендарі, і телефон якого випадково опинився у наданій вам базі. Здавати він, звичайно ж, нічого не планує. Дуже часто шахраї, які працюють за однією з цих схем прикриваються відомим брендом агентства нерухомості з відмінною репутацією. Тому настійно рекомендуємо навести довідки про ріелторів, який пропонує вам дуже вигідно зняти квартиру. Це можна зробити, зателефонувавши в зазначений ним агентство (адреса і телефон нескладно буде знайти в інтернеті) і дізнатися, чи дійсно працює в ньому даний співробітник. А також можна просто «прогугліть» цього ріелтора. Цілком можливо, що ви не перша його жертва і обдурені їм клієнти на різних сайтах і форумах вже неодноразово застерігали інших від такого «плідної» співпраці.

 Як убезпечити себе, знімаючи житло в івано-франківські без ріелтора? Експерти рекомендують відповідально підходити до оренди: обов'язково перевіряти документи власників житла та ріелторів і підписувати договір оренди. У договорі обов'язково повинні бути вказані реквізити сторін (паспортні дані, ПІБ, прописка), ідентифікаційний код; об'єкт договору (адреса та площа квартири); умови оплати (розмір щомісячної орендної плати, строки, форма оплати). Також у договорі можуть бути додаткові умови. Часто вони стосуються оплати комунальних послуг, штрафних санкцій за затримку платежу, умов зростання орендної ставки, показань лічильників, обмовляється, хто, коли і на яких умовах повинен проводити ремонт у квартирі.

Також у договорі може бути присутнім додаток, в якому зазначаються, які речі і в якому стані передаються у користування орендарю: побутова техніка, меблі, елементи декору (дзеркала, люстри і т.д.). Ріелтори радять обов'язково оформляти таке доповнення (якщо, звичайно, ви не знімаєте повністю порожню квартиру), щоб уникнути подальших непорозумінь між сторонами. Але перед підписанням договору, звичайно ж, потрібно перевірити з ким ви його підписуєте, а саме чи має ця людина право розпоряджатися даною квартирою (в тому числі, здавати її в оренду).