Як орендувати квартиру без посередників в Одесі

 

Перш за все, чому ми хочемо знайти житло без посередників? Тому що це дешевше ... у всякому разі повинно бути дешевше. Візьмемо як приклад деяку абстрактну квартиру, яка в даний час і в даному районі коштує 400 грв / добу. Це її ринкова ціна на поточний момент. Які є у туриста варіанти цю квартиру зняти:

1. На місці. Самий класичний спосіб, приїхали на автовокзал і нас зустрічає натовп агентів, які пропонують розміщення. У нас в Одесі вони називаються "розвідні". Слово це, незважаючи на неблагозвучность, походить не від сленгового "розвести на бабки", а від цілком російсько-літературного "провести туристів до місця відпочинку".

Хороші розвідні в Одесі беруть 20% від вартості. Хороші - значить такі, які забезпечують здачу квартири без простоїв і "порожніх" днів. Комісію цю платять власники, вас, як туриста, вона безпосередньо не зачіпає. Можуть бути різні проміжні варіанти. Наприклад, ви їхали на таксі і таксист привіз вас до "свого" посереднику. Тоді 20% комісія буде поділена між таксистом і розводить. Або у агента немає потрібної вам квартири, і він відправляє вас до іншого агенту - знову таки, відсотки навпіл. Як би там не було, за квартиру ви заплатите 400 грв. / Добу, а господині дістанеться тільки 320 грв. Оставш 80 грв. (А за 10 днів проживання набігають вже солідні 800 грв) підуть посередникам, які змогли вас з'єднати.


Оренда квартир без посередників


Ще пару моментів. Власники номерів на набережній та інших "топових" над-популярних місцях рідко погоджуються на комісію більш ніж в 10%. Як вони кажуть: "Ти сидиш на лавочці біля будинку, а до тебе" чергові гроші "стукають у двері, тому агентам більше 10% я не даю, можу і взагалі без них обійтися." Чим далі від набережної і центру, тим важче здати житло і тим коротше піковий сезон здачі - тому власники житла в цих районах як правило намагаються працювати з "розвідних", що здають без простоїв, нехай і за 20% комісію.

Другий важливий нюанс: посередники, всупереч поширеній думці, не завищують ціни на житло, немає такої ситуації, коли господиня здає за 100 грв., А посередник пропонує вам за 150. Розвідні дають чітко ринкову ціну, а самі заробляють свої відсотки. Ні, я не скажу за всю Одесу - але у нормальних розвідних таке не практикується.

Таким чином, саме на максимальну знижку в 20% і можна розраховувати, якщо зняти житло без посередників. При цьому, чим привабливіше об'єкт, тим менше власники нерухомості схильні до поступок.

Але повернемося до нашої абстрактної квартирі, яка через посередників коштує 400 грв. і спробуємо забронювати її безпосередньо.

2. Через інтернет безпосередньо у власника. Тут є один нюанс - зайшли ви на сайт з оголошеннями, вибрали потрібну квартиру, подзвонили .... і потрапили знову на посередника! Далі все як описано в попередньому пункті. Можете перевірити - на інтернет-сайтах в половині оголошень про здачу телефони одні й ті ж.

3. Безпосередньо у господаря. Припустимо хороший варіант - ви все таки знайшли прямий контакт власника і можете домовитися самі. І тут головний сюрприз. Яка буде ціна нашої квартири? Та все ті ж 400 грв!

Насправді все просто. Квартиросдатчики зручніше працювати з агентами, т.к .:

- Розвідні забезпечують здачу житла без простоїв, день в день. А простої можуть "з'їсти" всю економію від самостійної здачі;

- При бронюванні через Інтернет необхідно приймати передоплату від туристів.