Як орендувати квартиру без посередників в Чернівцях

 

Ожилий за останні пару років сегмент нерухомості хоч і є лише жалюгідною тінню докризового рівня, але все ж зовсім не так і поганий. І для багатьох ситуація залучення посередників на цьому тлі здається дуже вже великою розкішшю, відмовитися від яких можна і без особливих втрат.

Відшукати клієнта, врешті-решт, на тлі інтернету і простих функцій пошуку можна, просто опираючись від базових умов за ціною. А от як не опинитися при цьому обдуреним? Тут уже все куди складніше.

Але почнемо з головного: ринок оренди житлової нерухомості не дає страховки від обману навіть у тих випадках, коли використовується посередник для угод.


Оренда квартир без посередників


По-перше, останній може виявитися недостатньо компетентним або досвідченим в окремих питаннях, а, по-друге, немає гарантії, що т.з. «Посередник» сам не виступить ланкою в ланцюзі задуманого обману.

Почати свій шлях до угоди без «побічних ефектів» треба з ознайомлення із законодавчою базою в цьому питанні: вимоги оформлення, нормативи, основоположні документи і регламентують норми.

Є дієвий варіант, який законний, але не особливо чесний: до посередника звертаються за угодою, якої здійснювати не збираються, щоб задати якомога більше запитань і де-факто безкоштовно пройти необхідний «тренінг».

Обманювати чи інших заради бажання уникнути обману на свою адресу - це вже особиста справа кожного.

Наступний момент - це вивчення ринку. Воно буде потрібно не саме по собі, просто головна зброя шахраїв - це не стільки необізнаність клієнта, скільки жадібність. Не можна забувати: кожна жертва т.зв. «Лохотронів» отримала жертовний статус лише тому, що сама була впевнена в неймовірною вигоді на тлі «недалекоглядного» опонента.

Жадібність, бажання обдурити іншого, який «не бачить» перекосу інтересів - і ось вже людина стремено голову біжить в спритно приготовлену йому пастку.

Обманутися можна як через професійних аферистів, так і без якогось особливого наміру обох сторін. Помилки через незнання або неуважності, втручання зацікавленої третьої сторони - трапитися може все, що завгодно. Так що в діях завжди потрібно перестраховка, вигляд якої може бути зовсім будь-яким.

Наприклад, можна скористатися платною консультаційної послугою, яка обійдеться значно дешевше, ніж посередницькі послуги, але дозволить при цьому зменшити ризиковість угоди, що укладається і перекладе частину відповідальності на консультуючого (при правильному оформленні договору з ним). Взагалі, особливо скупитися небезпечно - це занадто дорого коштує по кінцівці ...

Чим більше кількість тонкощів і нюансів, тим більше може виникнути і складнощів - це стосується не тільки сегмента нерухомості, але і будь-якого питання в принципі. Важливо бути професіоналом, нехай навіть «професіоналом одного питання».

Ну і тепер спрощуємо задачу: поки розмова йшла швидше про складнощі здачі житла, в той час як для того, щоб зняти самому, звід порад ще вже.

Переконатися в наявність всіх необхідних документів на квартиру - це перше. Друге - упевнитися в кількості прописаних тут мешканців.

По-третє, елементарно розпитати у сусідів - вони, як правило, стають дуже цінним джерелом інформації. Ну і наостанок не полінуватися вивчити договір до дрібниць, запропонувавши при необхідності додати свої пункти. «Без обману» та «без договору» одночасно, якщо ще й посередник виключений, краще забути відразу.