Шахраї в оренді квартир

В газетах більше 90% оголошень є оголошеннями від посередників. Місця під оголошення викуповуються агентствами оптом і наперед. Це вигідно і редакціям газет і безпосередньо агентствам.

Дуже часто в газетах дають оголошення і аферисти. Ці оголошення легко відрізнять від загальної маси знаючі люди. Квартири за 1000 грн, за 1500 грн з євроремонтом, гостинки за 500 грн і.т.д - це всі оголошення від шахраїв. Звичайно ж таких цін вже давно немає ні в одному з великих промислових центрів. Але як не дивно жертв у таких аферистів завжди достатньо - мабуть багато наших співгромадян ще не розуміють що безкоштовний сир тільки в мишоловці.


Оренда квартир без посередників


Зателефонувавши за таким оголошенням ви почуєте приємний жіночий (іноді чоловічий) голос який вас буде переконувати в тому що така квартира дійсно є, попросить під'їхати в офіс, де пообіцяє що при укладенні договору він вам надасть номер телефону господаря цієї «лжеквартіри» ви поїдете і обов'язково туди вселитеся.

Але звичайно ж попередньо треба буде заплатити денюжку за інформаційні послуги. І причому немаленьку денюжку - від 500 гривень і вище. Подальший розвиток подій гранично просте - ви телефонуєте на цей бажаний номер (або номери), а він виявляється липовим. Небудь поза зоною доступу, або господар квартиру давно здав, або ніколи не здавав, або бере трубку підставний господар (зазвичай співробітник цієї ж фірми) призначає вам зустріч за певною адресою а потім просто відключає телефон.

Ми мчимо назад в офіс до шахраїв, обурюєтеся, а вони лише розводять руками і тикають вас в договір де чорним по білому написано - ви їм заплатили за інформаційні послуги, які по суті вони вам і надали, а те що номер відверто лівий - вони не винні. Якість цих інформаційних послуг вони вам ніяк не гарантували за договором.

Найсмішніше що за законодавством ці аферисти все зробили правильно, і притягнути їх до відповідальності законними методами неможливо.

Що стосується інтернету то там аферисти теж зустрічаються але не в такій кількості. Чому так? Напевно тому-що газети в основному купують люди приїхали з області які цін на ринку нерухомості не знають, і готові повірити в те що дійсно є квартири за смішними цінами.

Звідси висновок - будьте обережні при оренді житла. Зрозуміло що всім і завжди хочеться заощадити - але пам'ятайте скупий платить двічі.