Шахраї в Києві

Історія: незважаючи на те, що я особисто чула про подібні махінації і ми з моєю колегою домовлялися не платити нічого заздалегідь, історія з втратою 1.000 грн мала місце бути.

У місті Києві на 3 поверсі багатоповерхового будинку в кімнаті 333 засідає агентство, яке «допомагає» в оренді квартир. В одній з обшарпаних кімнаток готелю сидять дві панянки, яким я не бажаю нічого погано, окрім як не мати сексу ще років 10. Так от, подзвонили ми туди, прийшли. І так нас до цього дістало шукати квартиру, що, напевно, ми були згодні на все, навіть на найбезглуздіші умови, які нам і запропонували. Ви платите половину потенційної орендної плати за майбутню квартиру в агентство, вам замість цього дають адреси, і фотографії квартир, і телефони їх господарів. При нас дівчина робила дзвінки і як бе домовлялася про те, що ми ввечері подивимося ці квартири.


Оренда квартир без посередників


Половина цієї орендної плати і становила 1.000 грн, договір (я зроблю його копію і вміщу сюди) підписала моя колега. У той же вечір ми пішли дивитися квартири (в агентствах не дають номер квартири, а тільки адреса і телефон господарів), але обидва телефони були недоступні. Наші до цього часу достатньо хиткі надії випарувалися.

Зателефонувати в агентство так само не вдалося, їх телефони теж не відповідали. Справа була в суботу, засмучені ми пішли по домівках. У понеділок, вчора, ми пішли туди ж, агентство є, успішно діє. Біля ліфта познайомилися з приємною сімейною парою середніх років (ці люди збиралися знімати дачу на літо) і розповіли їм про схему, успішно наші нові знайомі повернулися додому, не дійшовши до кімнати 318. Ми піднялися наверх, панночки щиро здивувалися нашої появи. Вони повідомили, що ми зобов'язані переглянути квартири, які нам підібрали. І при нас подзвонили на один з номерів: друга сторона в трубку повідомила, що готова нас прийняти з 6 вечора. В 6 вечора орендодавець переніс зустріч на 7, а в 7 телефон вже не був доступний.

Це вся історія, зараз для нас шукає квартиру агентство знайомих. Сіль розповіді, звичайно, могла б бути такою: які ми все-таки дурепи, але ні, так не буде. Зазвичай я дуже сильно параною і ніколи не погоджуюся ні на що підозріле, навіть речі свої на зайву хвилину не залишу без нагляду.

Тут, мабуть, спрацював взаємний авторитет (ніхто з нас двох не озвучив своїх підозр, тому друга сторона довіряла своєму і чужому рішенню) і бажання швидше позбутися від вантажу обов'язків. Ви персонально можете сказати, мовляв, я б так не лоханулся, але, як ми розуміємо, може ви й не лоханулись б, та знайдеться хтось інший, щоб лохануться. І з висоти своєї нелоханутості можна говорити, мовляв, так тут же все було очевидно з самого початку, і я сперечатися не буду, дійсно, все було очевидно з самого початку.

Є люди, які постійно, роками, знімають квартири, і одна з нас була саме такою людиною. Так що ніхто не застрахований. В даному випадку у вас є вибір: прочитати і забути небудь запам'ятати, розповісти друзям, не піти в подібну контору і перейнятися ненавистю до системи, яка не передбачає можливість самозахисту. Адже біда не тому, що вас нахабно обікрали, біда в тому, що зараз абсолютно легально серед білого дня обкрадають інших. Можливо, для цих інших, тисчонкі ця остання.