Ціни на квартири в Харкові

Вартість оренди житла в найбільш густонаселеному районі - на Салтівці - Харкова невблаганно зростає. Якщо ще рік тому, хоч насилу але можна було знайти більш менш житлову 1-кімнатну квартиру за 1500 грн / місяць, то зараз таких варіантів практично не буває. А якщо і трапляються - то вони більше нагадують тюремні карцери.

У чому причина зростання цін відомо - комунальні платежі з кожним роком зростають, зростає інфляція, а попит все також перевищує пропозицію. Особливо в осінній період, коли досить гостро відчувається нестача квартир на знімання.


Оренда квартир без посередників


В принципі Салтівку географічно і відповідно категорії попиту можна розділити на 4 райони:

1. Район м. Героїв Праці м. Студентської м. Академіка Павлова до вул. Гвардійців Широнінців (тобто всі квартали навколо цих станцій метро) - тут найбільш високі ціни. На даний момент навіть 1-кімнатна квартира за 2000 грн з радянськими меблями в цих районах велика рідкість і йде нарозхват.

Середня ціна на нормальну 1-кімнатну з пральною машинкою в районі 2500 грн. 2-кімнатні квартири за ціною 2500 грн / місяць із середнім ремонтом, і не менше 3000 грн з нормальним ремонтом розбираються в цих районах як гарячі пиріжки. Оренда в цих районах особливо затребувана серед студентів-іноземців, в основному арабів. Також користується популярністю серед студентів Каразіна, ХПІ, юракадемії чиї університети знаходяться по Салтівській лінії метро. Квартири ветіх районах ніколи не застоюється, і якщо не здаються в перший же день, то тільки лише через неадекватну поведінку та цінової політики господарів житла.

2. Район Північної Салтівки - цей тихий спальний район користується популярністю в основному у сімей з дітьми. Головний плюс - район забудовувався в кінці 80-х початку 90-х років і в більшості будинків квартири з поліпшеним плануванням Ціни тут приблизно такі 1-кімнатні 1800 - зі звичайним ремонтом, 2200-2400 з хорошим ремонтом 2-кімнатні 2200-2400 звичайний ремонт, 2500-2800 нормальний ремонт 3-кімнатні 2500-2800 звичайний ремонт, 3200-3600 хороший ремонт

3. Район м. Барабашова - цей район користується великою популярністю серед працівників ТЦ Барабашова, а також серед маси тусовочніков. Ну якщо з працівниками ТЦ Барабашова все зрозуміло, то причому тут "тусовочнікі" запитаєте ви? Так от по проспекту 50 років ВЛКСМ який якраз з'єднує ТЦ Барабашова з ТРК Україна знаходиться маса розважальних закладів та нічних клубів які користуються великою популярністю серед молоді.

4. Окраїна Салтівки (по праву руку від проспекту Тракторобудівників) - тут самі недорогі квартири. Це найбільш віддалені від метро райони Салтівки. 602 м-рн, 606 м-рн, Медкомплекс, вул. Гарібальді, вул. Світла, Салтівське шосе. У цих районах квартири в основному шукають ті хто хоче заощадити на винаймання житла а також в'єтнамська діаспора працює в ТЦ Барабашова. 1-кімнатна із середнім ремонтом тут - 1600-1700 грн, з хорошим 2000 грн, 2-кімнатні із середнім ремонтом 2000-2200, з хорошим 2500-2700 грн

На превеликий жаль для наймачів подальші прогнози щодо цін на оренду квартир невтішні. Швидше за все буде поступове зростання цін, тому-що потік приїжджих до Харкова неухильно зростає. А кількість квартир, що здаються навіть у самому крупно населеному районі міста залишається незмінним