Оренда квартир у власника

Найчастіше мешканці скаржаться, що наймодавець мало не щодня заходить в гості, перевіряючи, чи все в порядку і на месте.Ответіть на питання, чи пускати в будинок власника досить проблематично. З точки зору закону, здача квартири в оренду жодною мірою не припиняє права власності власника квартири. Проте, згідно ст.810 ЦК, за договором найму (оренди) житла одна сторона - власник житла - передає або зобов'язується передати другій стороні (наймачеві) житло для проживання внем на певний строк за певну плату. Жодним нормативно - правовим актом не встановлено заборону на вхід власника в своє житло, так само як і немає норм, що забороняють поставити на двері свої замки. Тому щоб уникнути конфліктних ситуацій у договорі найму житла слід передбачити пункт, який регулює можливість і / або порядок таких відвідувань.

Хто оплачує комуналку?


Оренда квартир без посередників


Згідно з нормами Цивільного кодексу, всі комунальні платежі покладаються на наймача, хіба що інше буде встановлено в договорі найму житла. Наприклад, можна збільшити розмір орендної плати за рахунок комунальних платежів, які власник квартири буде сплачувати особисто.

Умова про те, що наймач звільняється від сплати комунальних платежів, має бути закріплено вдоговорі письмово!

Жильцов, які не оплачують орендну плату за житло, можна виселити тільки через суд. Причому навіть звернувшись вОВД, допомоги від правоохоронців ветом справі ви не отримаєте до рішення суду овиселеніі. Договір найму житла може бути розірваний рішенням суду на вимогу наймодавця ввипадках: 1) невнесення наймачем плати за житло за шість місяців, якщо договором не встановлений більш тривалий строк, апри короткочасному найме- понад два рази; 2) руйнування або псування житла наймачем або іншими особами, за дії яких він відповідає. Крім того, договір можна розірвати на вимогу наймодавця вслучае необхідності використання житла для проживання самого наймодавця ічленов його сім'ї собязательним повідомленням наймача за два місяці. Нарешті, виселити мешканця можна втом випадку, якщо квартирант використовує житло не за призначенням або систематично порушує права іінтересів сусідів. Однак передує такому виселенню обов'язкове попередження наймача пронеобхідності усунення таких порушень.

Норми озалоге, який, як правило, беруть власники житла при укладенні договору, законодавчо не закріплені. Тому застосовуються загальні правила застави, найголовніше з яких- форма угоди озалоге, його розмірі іумов його повернення повинна бути письмовою. Якщо вдоговорі зазначено, що застава (зазвичай він становить вартість оренди за місяць) повертається за умови повернення квартири по закінченні договору всостояніі, яке було на момент укладання договору, то кдоговору необхідно додати акт приймання-передачі. Ветом документі описується майно, що передається в оренду, иего стан. Після закінчення терміну оренди складається ще один акт, який зіставляється спредидущім. Якщо майно здано впервоначальном вигляді або сучетом нормального зносу, наймодавець зобов'язаний повернути заставу. Якщо ж умов повернення застави немає, онімів свідчить лише пункт вдоговорі, то квартиранта можна порадити просто не платити за останній місяць орендну плату, яка погаситься всчет застави. Цивільний кодекс встановлює, що поточний ремонт житла, переданого в оренду, зобов'язаний здійснювати квартирант, якщо інше не встановлено договором. Капітальний ремонт орендованої квартири зобов'язаний проводити наймодавець, якщо інше не встановлено договором