Як зняти квартиру коли мало грошей?

У період кризи знімати квартиру поодинці для багатьох стало не по кишені. В Києві останнім часом стала дуже популярною спільна оренда житла, особливо ця тема актуальна для студентів.

Вам неймовірно пощастило, якщо мегаполіс ви приїхали підкорювати не один, а з подругою або другом, який не тільки підставить надійне плече у важку хвилину, стане приємним співрозмовником у довгий зимовий вечір, але й розділить з вами витрати на оренду житла. Однак багато молодих людей прибувають до Києва в гордій самоті і перед тим, як знайти квартиру в чужому місті, шукають потенційних сусідів.


Оренда квартир без посередників


І дійсно, у вузівських общагах нерідко можна зустріти оголошення: «Шукаю друга (подругу) для спільного проживання в квартирі». Звертаються з такими пропозиціями та в агентства нерухомості, і в рекламні газети. Для цих цілей існують навіть спеціальні інтернет-сайти, і пропозицій від приїхали підкорювати Київ тут багато.

Крім загальної інформації, на сайті здобувачі сусідів розміщують свої анкети, з яких можна почерпнути чимало корисної інформації: ставлення до тютюну і алкоголю, веселощам і вечірках, сміттю і домашнім тваринам. Таким чином претенденти на спільне проживання намагаються відгородити себе надалі від конфліктів, породжуваних несумісністю життєвих позицій і способу життя.

Студентка Марина ділить двокімнатну квартиру з двома приїжджими дівчатами. Каже, з сусідками їй пощастило: одна з них - теж студентка, друга - менеджер з реклами.

- Анкети моїх сусідок мені припали до душі, але все одно, перш ніж заселитися, я зустрілася з ними особисто, адже перше враження - cамое вірне, - ділиться досвідом дівчина. - Ми обговорили все до найдрібніших подробиць: звички, уподобання в музиці та кіно, розклад навчання і роботи, хто привезе в квартиру посуд, хто - техніку, а хто - кошеня і, звичайно ж, умови орендної плати.

А от для Анатолія соаренда житла перетворилася на справжню проблему. Хлопець поскаржився, що йому в сусіди дістався «слизький типчик», який постійно «растриньківал» гроші, і плата за квартиру повністю лягала на плечі Анатолія.

- Так що знайти хорошого сусіда - ще та проблема, - сміється хлопець.

Щоб убезпечити себе від неприємностей, в свою чергу, рекомендує не просто ознайомитися з повним комплектом документів потенційного сусіда, але й не полінуватися зняти копії, а також записати його домашній і робочий телефони, не забувши перевірити достовірність координат.