Як оформити договір дарування будинку із земельною ділянкою

Про такий подарунок як будиночок із земельною ділянкою, напевно, мріяв би кожен. Здавалося б, що немає нічого простішого, ніж передати в дар своє майно. Але ця на перший погляд проста процедура таїть у собі безліч нюансів і ризиків. Незалежно від того чи є ви дарувальником або обдаровуваним, вам необхідно знати деякі правові аспекти та врахувати всі чинники, щоб потім не опинитися жертвою власної необізнаності.

Для того щоб подарувати земельну ділянку або будинок необхідно укласти договір дарування в нотаріуса, попередньо підготувавши список документів. В першу чергу це документ, що засвідчує право власності дарувальника на нерухомість, паспорта обох сторін, ідентифікаційний код, технічний паспорт, експертна оцінка будинку, кадастровий номер земельної ділянки, довідка з БТІ, довідка про зареєстрованих у даному будинку мешканцях, і залежно від ситуації свідоцтво про реєстрацію шлюбу або свідоцтво про народження. Крім основних документів, нотаріус має право вимагати і додаткові. Прийти до нотаріуса потрібно обов'язково обом сторонам. Наступний важливий фактор полягає в тому, що незважаючи на те, що будинок та земельну ділянку територіально розташовані в одному місці і юридично нерозривно пов'язані між собою, тим не менш, вони є окремими суб'єктами майнового права. І часто заключаютсядва договору дарування: один - на будинок, інший - на земельну ділянку.


Продаж нерухомостi без посередників


Як правило, право власності на будинок переходить до одержувача відразу після підписання договору. Але бувають випадки, коли можна укласти договір із зазначенням певного часу, по закінченню якого майно перейде в руки нового власника. При оформленні угоди на це слід звернути увагу, і вибрати найбільш оптимальний для вас варіант. Що стосується сплати податку та його розмірів, то при першого ступеня споріднення (подружжя, батьки, діти) нічого платити не потрібно. В іншому випадку розмір виплат становить 5% від вартості майна. Якщо ж одна зі сторін договору дарування є громадянином іншої держави, тоді ставка податку становить від 15% до 17%.

Законодавством також передбачено підстави для розірвання договору дарування, зокрема, якщо людина на момент підписання договору був недієздатним або вчинив будь-які дії, що завдають шкоди життю та здоров'ю дарувальника. Для цього існує позовна давність строком в один рік. По закінченню цього часу повернути своє майно буде вельми проблематично.

У діючих законодавчих актах досить чітко прописаний алгоритм процедури дарування, але, на жаль не всі володіють цією інформацією в повній мірі. Тому якщо вам складно розібратися в юридичних тонкощах подібних операцій, краще зверніться за допомогою до професіоналів.