Як оформити договір купівлі продажу будинку із земельною ділянкою

Кожній людині, яка зважився на такий важливий крок як покупка будинку, хотілося б, щоб ніщо не затьмарювало радість від довгоочікуваного придбання. За твердженнями правоохоронців, в Україні з кожним роком зростає кількість афер на ринку нерухомості. Щоб зменшити ризики бути обдуреним, покупцеві крім знання законодавчої бази, слід звертати увагу на всі дрібні деталі, починаючи з пошуку будинку і закінчуючи підписанням договору.

Для вдалого укладання угоди, необхідно зібрати певний пакет документів. Сюди входить: правовстановлюючий документ на будинок, паспорти та ідентифікаційні коди обох сторін, якщо продавець перебуває в шлюбі, то паспорт чоловіка / дружини, і свідоцтво про шлюб або про його розірвання, технічний паспорт будинку, довідка з БТІ, довідка про зареєстрованих там мешканцях (бажано, щоб на момент укладення договору всі були виписані). Для продажу земельної ділянки, потрібно надати експертну оцінку землі, державний акт про право власності на землю, всім у кого державні акти старого зразка, видані до 2003 р необхідно отримати кадастровий номер. Без цього жодна угода не може бути здійснена. З 2013 державні акти були скасовані, і документом підтверджуючим право володіння ділянкою стало витяг з Державного земельного кадастру.


Продаж нерухомостi без посередників


На всіх документах повинні бути зазначені реквізити сторін, дані про предмет продажу, ціна. Не зайвим буде також звернути увагу на наявність комунальної заборгованості і з'ясувати чи не знаходиться цей будинок в заставі у банку. При підтвердженні даного факту, договір буде незаконним. Бажано поцікавитися у власника хто був прописаний в цьому будинку раніше, наскільки численна його сім'я, як він дістався йому у власність, перепродавався чи будинок раніше, тому що завжди є ризик того, що на житло можуть претендувати особи, чиї інтереси якимось ніяк не були враховані. Щоб підтвердити право власності покупця після підписання договору купівлі-продажу його необхідно зареєструвати в БТІ. При укладанні угоди стягується прибутковий податок у розмірі 5% від ціни продажу. Також оплачуються всі держмита та нотаріальні послуги за домовленістю сторін.

З усього вищесказаного можна зробити висновок, що поспіх в такій відповідальній справі як придбання будинку може тільки нашкодити. Тут особливо актуальним є вислів «сім разів відміряй, один відріж». Краще сто разів перевірити інформацію, зважити всі за і проти, оцінити можливі ризики і тільки тоді приймати остаточне рішення про покупку.