Як розірвати договор купівлі-продажу нерухомості

Розірвання договору купівлі-продажу це складний процес, що вимагає знання багатьох законів. У цивільному Кодексі України встановлені підстави і правила, за якими сторони можуть розірвати договір. Що стосується договору купівлі-продажу нерухомості, то до того як він зареєстрований у державних органах його можна скасувати за обопільною згодою сторін, звернувшись до нотаріуса. Складається окремий договір, який прикріплюється до примірника основного договору і зберігається в архіві нотаріуса.

Набагато складніше якщо вже відбувся перехід прав власності на квартиру. У цьому випадку розірвання відбувається в судовому порядку за позовом однієї зі сторін. Обов'язково має бути досудове повідомлення, коли іншій стороні направляється пропозиція про розірвання, в надії мирного вирішення конфлікту. Якщо протягом 20 днів не послідувало відповіді то позов направляється до суду.


Продаж нерухомостi без посередників


Слід зазначити що розірвання і визнання договору недійсним це два різних поняття. Підставою розірвання договору є порушення однієї зі сторін його умов. До них відноситься невиплата покупцем коштів за продану квартиру, також відмова виписатися і звільнити житлоплощу в зазначені терміни. Причиною може служити виявлення дефектів, наприклад протікає дах, тріщини в стінах, пошкодження несучих конструкцій. Про це потрібно письмово сповістити продавця. Якщо ж продавець ніяк не реагує, покупець має право звернутися до суду і вимагати відшкодування збитків або розірвання договору.

Причин визнати договір недійсний набагато більше. Однією з них є факт шахрайства, коли при укладенні договору були надані фальшиві документи. Договір не буде дійсним у разі якщо продаж була здійснена проти волі продавця обманним шляхом або він перебував у стані алкогольного або наркотичного сп'яніння і на момент здійснення операції був недієздатним. Підписання договору по фальшивої довіреності також може служити підставою для визнання його недійсним. Можливо розірвання договору і в разі зміни обставин, наприклад порушення термінів будівництва, коли замість обіцяної дати покупець змушений чекати заселення роками, він має право вимагати анулювання договору. Береться до уваги і поява третіх осіб, які раптом опиняються прописаними на даній житлоплощі і про наявність яких при підписанні договору продавець забув згадати. При визнання угоди купівлі-продажу недійсною продавець повинен повернути гроші за квартиру а покупець повинен покинути житлоплощу.

При появі будь-яких підозр краще зайвий раз перевірити ще раз інформацію тим самим убезпечивши себе від негативних наслідків. Слід пам'ятати про те що в разі несприятливого результату ви можете втратити і гроші і квартиру.