Як скасувати договір дарування

Люди досить часто дарують один одному подарунки, серед них можуть бути і такі цінні як квартира або житловий будинок. Щоб у майбутньому уникнути всяких неприємностей і суперечок, при отриманні такого роду подарунків необхідно підписувати договір дарування. За договором дарування одна сторона (дарувальник) передає або зобов'язується передати в дар іншій стороні (обдаровуваному) набезоплатной основі своє майно. Одним з характерних ознак дарування є його незворотного характеру. Але за певних умов зазначених у законі, такий договір може бути визнаний недійсним. Перш за все, одаровуваний має право відмовитися від подарунка в будь-який час до моменту його прийняття. Відмова повинна бути в письмовій формі.

А якщо договір вже був засвідчений нотаріусом, то і відмова теж повинен запевнити нотаріус. Точно також і дарувальник може відмовитися від договору, якщо його матеріальне становище і стан здоров'я змінюються настільки, що виконання умов договору може призвести до істотного погіршення його життя. Якщо обидві сторони не мають претензій один до одного і за обопільною згодою вирішують розірвати договір, то це можна зробити звернувшись до нотаріуса, у всіх інших випадках в судовому порядку. Дарувальник має право вимагати розірвати договір, вслучае якщо обдаровуваний здійснював спроби завдати шкоди життю і здоров'ю йому і його родичам, а також, якщо новий власник створює загрозу заподіяння шкоди, псування і втрати майна.


Продаж нерухомостi без посередників


У трагічних випадках, коли одержувач квартири навмисно вбив дарувальника, спадкоємці загиблого можуть вимагати розірвання договору дарування. Причиною скасування може бути і неправильно складений або оформлений договір. Якщо у вас на руках є неправильно оформлена дарча, то визнати договір недійсним не складе великих труднощів. Договір дарування може бути визнаний недійсним якщо під ним уникаючи виплати податків, намагаються приховати договір купівлі-продажу або ж на підставі того що він був оформлений під тиском, застосуванням погроз і сили. Причиною може послужити і визнання дарувальника на момент підписання дарчої недієздатним. Але от довести всі ці факти досить складно і такі процеси тривають роками.

Для максимального захисту своїх прав та інтересів необхідно ще на етапі складання та підписання договору врахувати всі умови та обставини, за яких він може бути розірваний. Згодом, при виникненні будь-яких конфліктів ви не зможете сказати що просто передумали і зажадати повернути подароване майно. За відсутності вагомих підстав розірвати такий договір практично неможливо. Проконсультуйтеся з фахівцями, може бути, у вашому випадку варто розглянути й інші способи передачі прав на нерухомість. Пам'ятайте про те, що ваше рішення зробити подарунок у вигляді нерухомості має бути зваженим і добре обдуманим.