Попередній договір

Отже, ви прийняли рішення про покупку квартири, здавалося б, що може бути простіше. Але тут є багато підводних каменів, наприклад: ви вирішили купувати квартиру в іноземній валюті а курс не стабільний, або хочете, але у вас немає необхідної суми, але буде приміром через пару тижнів. Або ж у продавця не готові всі необхідні документи. Причин може бути безліч і вони можуть бути різноманітними.

Як же убезпечити себе і не попастися на недобросовісну людей і в кінцевому підсумку отримати бажану покупку без обману?


Продаж нерухомостi без посередників


Для цього необхідно укласти попередній договір. Можливо у вас виникне питання навіщо витрачати зайві гроші, якщо можна просто домовитися з продавцем. Підписавши попередній договір про купівлю продажу, уже не ви не продавець не зможете ухилитися від своїх зобов'язань. А так само це полегшує узгодження та затвердження основного договору. Адже ви і продавець укладаєте його на умовах попереднього договору в якому мають міститися умови, що дозволяє визначити предмет та інші істотні умови основного договору.

Згідно із законодавством України попереднім є договір, сторони якого зобов'язуються певний термін укласти договір в майбутньому на умовах, встановлених попереднім договором. Що необхідно прописувати в договорі купівлі продажу, ви ж розумієте що все що сказано в усній формі не має ніякої юридичної сили.

Щоб не обтяжувати вас детальним описом договору, виділимо основні моменти які повинні бути присутніми при укладанні попереднього договору. Є три основних критерії, і слід знати що при невиконанні чи відсутності цих умов договір вважається не укладеним і не має юридичної сили:

Перше - це предмет договору. Необхідно докладно описати купується об'єкт щоб потім не отримати замість бажаної покупки що-небудь інше. Прописується точну адресу, поверх, кількість кімнат.

Друге - ціна нерухомості, за якою буде укладено договір. Це мабуть найважливіший момент, адже якщо не обумовити ціну на нерухомість, і вам потрапить не порядний продавець, ви ризикуєте потрапити в ситуацію при якій можуть підняти ціну до захмарних висот.

Третє - термін укладання договору. Не рекомендується укладати договір на великі терміни. Найоптимальніший термін це від 2 тижнів до 1 місяця. Ніхто не застрахований від підняття або зниження цін на житло, від цього можна звичайно і виграти, але погодьтеся ймовірність зазнати фінансове фіаско теж велика. Невже ви цього хочете?

Варто також відзначити, що якщо з яких-небудь причин протягом одного року, після підписання попереднього, ви не укладете основний договір, попередній договір і всі зобов'язання по ньому втрачають будь-яку юридичну силу. А сторона, яка не дотрималася умови його виконання, зобов'язана виплатити витрати, які понесла друга сторона. Крім того, слід врахувати, що основною і попередній договору - це не одне і теж, тому обов'язково варто відзначити в тексті інформацію про те, що він попередній. Інакше договір не буде нести за собою силу попереднього договору, а значить не буде зобов'язувати сторони у підписанні основного договору.