::cck::25::/cck::
::introtext::

Попередній договір купівлі продажу нерухомості

Поняття і суть попереднього договору розкриті в статтях 635 Цивільного і 182 Господарського кодексів України. Цивільне законодавство описує такий договір як особливий вид угоди, сторони якої зобов'язуються в майбутньому, протягом конкретно визначеного терміну, укласти основний договір на умовах, встановлених попереднім договором. Попередній договір укладається у формі, встановленій для основного договору, а якщо форма останнього не встановлена - у письмовій формі.

Сторона, необгрунтовано ухиляється від укладення основного договору, передбаченого попереднім договором, повинна відшкодувати другій стороні збитки, завдані простроченням, якщо інше не встановлено самим договором або актами цивільного законодавства. Попередній договір втрачає юридичну силу з моменту укладення основного договору або закінчення строку, встановленого для його укладення, за яку жодна із сторін не виступила з пропозицією про укладення основного договору.


Оренда нерухомостi без посередників


При оформленні попереднього договору купівлі продажу нерухомості передається аванс або завдаток в рахунок оплати повної суми від суми основного договору. На цьому етапі все зрозуміло, при укладенні основного договору купівлі-продажу платиться вся сума, закріплена в попередньому договорі купівлі квартири, за винятком суми раннє сплаченого за попереднім договором авансу. А як же бути з держмитом, яка становить 1% від договору попереднього продажу (як від такого, який підлягає оцінці), а при укладенні основного договору купівлі продажу сторони знову-таки зобов'язані сплатити держмито в розмірі 1% вже від суми основного договору?

Обов'язковий розмір суми завдатку не передбачений, таким чином за попереднім договором купівлі продажу квартири може переходити передоплата, наприклад, у розмірі 80% від вартості квартири. У цьому випадку виходить, що сторони оплачують держмито майже в подвійному розмірі. При завдаток 0.8% від загальної вартості і 1% від загальної вартості при підписанні основного договору. І багато переконують клієнтів, що це правильно, але насправді це не так.Затрати, які спричинить укладання попереднього договору - це оплата послуг нотаріуса і оплата 1% держмита від суми завдатку.

Попередній договір купівлі-продажу житлового або нежитлового приміщення допоможе вам: - Зафіксувати ціну на момент укладення попереднього договору; - Придбати впевненість у тому, що об'єкт закріплений за вами, а продавцю - що ваш пошук завершено; - Отримати гідну компенсацію у разі розірвання договору.

Часта практика показує, що люди частіше заповнюють договір завдатку в агентстві нерухомості, за запропонованим ними зразком, проте така форма попереднього договору (проста письмова форма) може бути визнана недійсною, про що свідчить численна судова практика. Так як відповідно до ч. 1 ст. 635 Цивільного кодексу України попередній договір укладається у формі, встановленій для основного договору - обов'язкова письмова форма та нотаріальне посвідчення.

Для укладення попереднього договору продажу квартири у нотаріуса з документів Вам знадобляться тільки паспорти та ідентифікаційні номери, а так само правовстановлюючі документи на квартиру від продавця.

::/introtext::
::fulltext::::/fulltext:: ::cck::25::/cck::