::cck::28::/cck::
::introtext::

Договір оренди землі

Основні принципи оформлення прав на земельні ділянки в Україні визначені в Земельному кодексі України. Зокрема, стаття 93 ЗКУ визначає, що земельні ділянки можуть передаватися в оренду громадянам та юридичним особам України, іноземцям та особам без громадянства, іноземним юридичним особам, міжнародним об'єднанням і організаціям і навіть іноземним державам. При цьому, не підлягають передачі в оренду земельні ділянки, штучно створені в межах прибережної захисної смуги чи смуги відведення, на землях лісогосподарського призначення та природно-заповідного фонду, розміщених у прибережній захисній смузі водних об'єктів.

Розрізняють короткострокову та довгострокову оренду земельної ділянки. Перша з них не може перевищувати 5 (п'яти) років остання 50-ти. Важливо, що право оренди земельної ділянки може бути об'єктом відчуження, у тому числі продаватися на земельних торгах, а також бути предметом застави, передаватися в спадщину, крім встановлених законодавством випадків.


Оренда нерухомостi без посередників


Більш конкретно, питання оренди землі регулюються спеціальним законом - Законом України «Про оренду землі» (далі - Закон), прийнятим Верховною Радою України ще в 1998 році, але зазнало велика кількість змін, аж до 2013 року.

Згідно статті 3 Закону, об'єктами оренди є земельні ділянки, які перебувають у власності громадян, юридичних осіб, комунальній або державній власності. Відповідно, і орендодавцями земельних ділянок виступають їх власники. Якщо мова йде про землі комунальної власності, то їх орендодавцями є сільські, селищні, міські ради. Орендодавцями земельних ділянок, що перебувають у спільній власності територіальних громад, є районні, обласні ради та Верховна Рада Автономної Республіки Крим. Ну а орендодавцями земельних ділянок, що перебувають у державній власності, є відповідні органи виконавчої влади.

У випадку, якщо земельна ділянка є предметом застави, то передати його в оренду власник має право тільки за згодою заставодержателя. Якщо вам знадобилося віддати свою земельну ділянку в оренду, почніть з вивчення Закону України "Про оренду землі".

Крім інших важливих моментів, в п. 2 ст. 14 цього закону є перелік обов'язкових умов договору. У ньому обов'язково повинні бути зазначені: 1. Об'єкт оренди (місце розташування та розмір ділянки); 2. Термін договору оренди (не може перевищувати 50 років, на практиці укладається на 1-5 років); 3. Орендна плата (розмір, індексація в залежності від рівня інфляції, форми платежу (грошова або натуральна), строки та порядок внесення і перегляду); 4. Цільове призначення (рілля), умови використання і збереження якості землі (наприклад, не можна багато років поспіль висаджувати культури, сильно виснажують грунт: ріпак, соняшник та ін.); 5. Умови повернення земельної ділянки орендодавцю (при недотриманні домовленостей пай може бути повернутий достроково); 6. Існуючі обмеження та обтяження щодо використання земельної ділянки (зазначається, чи знаходиться земельна ділянка в заставі, чи встановлені інші обмеження щодо його використання); 7. Сторона (орендодавець чи орендар), яка несе ризик (відповідальність) випадкового пошкодження або знищення об'єкта оренди чи його частини; 8. Відповідальність сторін. За згодою сторін у договорі оренди можуть бути визначені й інші умови, наприклад, порядок страхування об'єкта оренди.

::/introtext::
::fulltext::::/fulltext:: ::cck::28::/cck::