::cck::36::/cck::
::introtext::

Договір оренди квартири

При зніманні квартири багато українців стикаються з проблемою грамотного оформлення договору оренди. На превеликий жаль багато господарів воліють здавати свою житлоплощу або на підставі усної домовленості, або ж пропонують оформити договір оренди неофіційно.

Цей факт звичайно ж викликає масу побоювань з боку квартирантів. Багато хто навіть вважають що такий договір є "липовим документом" і не має юридичної сили. Звичайно ж це не так. Навіть не оформлений офіційно договір оренди квартири має силу, особливо якщо численні сусіди виступлять свідками того що ви в квартирі дійсно проживали. Так що в разі порушення умов договору оренди господар мало того що змушений буде компенсувати збиток вам так ще й відповідатиме перед податковою.


Оренда нерухомостi без посередників


Важливим моментом є грамотне оформлення договору найму житлового приміщення. Отже, які пункти потрібно в обов'язковому порядку включити в договір оренди при зніманні квартири?

1. Обов'язково потрібно зафіксувати паспортні дані господаря - прописку, серію і номер паспорта, коли і ким він виданий. Під паспортними даними обов'язково повинна стояти підпис орендодавця.

2. Договір найму обов'язково потрібно укладати безпосередньо з власником квартири, будинку або гостинки, або з людиною на якого виписана генеральна довіреність на право користування власністю. Ні в якому разі не підписуйте договір з нібито родичами або близькими людьми господаря.

3. Також ще має бути вказаний термін на який квартира здається і порядок розірвання договору оренди квартири. Сума щомісячної оплати за користування об'єктом оренди і крайню дату внесення оплати за кожний наступний місяць. Крім щомісячної плати за користування приміщенням в договорі має бути зазначено хто оплачує комунальні послуги. Варто окремо відзначити в договорі оренди той факт що господар квартири не має право на підвищення ціни протягом терміну оренди в односторонньому порядку.

4. У договорі наймання в обов'язковому порядку повинен бути зазначений документ згідно з яким що здають житлоплощу належить власникові. Або договір купівлі-продажу, або договір дарування.

5. В обов'язковому порядку в договорі оренди повинні бути позначені права та обов'язки орендаря і орендодавця, а також відповідальність сторін.

Грамотне оформлення договору оренди допоможе вам не тільки захистити свої права в майбутньому але також дозволить вам спокійно жити в орендованій квартирі в сьогоденні, не побоюючись підступів з боку господарів житлоплощі.

::/introtext::
::fulltext::::/fulltext:: ::cck::36::/cck::