::cck::38::/cck::
::introtext::

Договір дарування нерухомості між родичами

Найбільш прийнятним варіантом передачі нерухомості у власність родичів виглядає договір дарування. Проте багато що залежить від конкретної ситуації: ступеня споріднення, стосунків у сім'ї ... У деяких випадках вигідніше заповіт, набагато рідше - договір купівлі-продажу.

Найчастіше рішення дарувати, заповідати або оформляти договір купівлі-продажу приймається залежно від наступних витрат. Як найкраще передати нерухомість родичам?


Оренда нерухомостi без посередників


Одразу обмовимося. Між близькими родичами договір купівлі-продажу застосовується досить рідко. Жодних переваг для подружжя, батьків, дітей (включаючи усиновлених), дідусів, онуків і інших родичів договір купівлі-продажу не має. Хіба що за винятком термінів оформлення: покупець за договором купівлі-продажу всього через місяць після подачі документів на державну реєстрацію може стати повноправним власником житла.

Для людей, що вступили в цивільний шлюб дарування теж не підходить - краще грамотно скласти договір купівлі-продажу. В іншому для близьких родичів купівля-продаж не кращий варіант. Придбана за договором купівлі-продажу квартира буде сумісною власністю подружжя, і в разі розлучення ваша половинка може претендувати на рівну частку «подарунка». При укладанні угоди купівлі-продажу між близькими родичами неможливо здійснити майновий податкові відрахування. На відміну від заповіту або дарчої власник, який володіє нерухомістю менше трьох років, буде зобов'язаний заплатити податок на доходи фізичної особи при вартості об'єкта вище мільйона рублів. Якщо ж реальної оплати, тобто передачі грошей, за договором купівлі-продажу не відбувається, то угода визнається нікчемною (перетворений). Власне, саме тому у відношенні близьких родичів вона і не застосовується.

Найбільш часто використовуваними інструментами у взаєминах близьких родичів по частині передачі нерухомості залишаються договір дарування і заповіт. В обох цих випадках відсутній факт передачі грошових коштів, а отже, купівлею-продажем це не є. Але що краще, дарча чи заповіт?

В цілому, договір дарування має низку незаперечних переваг навіть перед заповітом.

До достоїнств дарування в першу чергу варто віднести рівень оподаткування та вартість оформлення, яка нижче в порівнянні з процедурою успадкування. У випадку з близькими родичами законом скасовано податок на майно, що у порядку дарування. Внести потрібно лише держмито за державну реєстрацію права на нерухомість і за реєстрацію договору дарування

Сама процедура дарування надзвичайно схожа з іншими процедурами з нерухомістю, а отже і нюанси оформлення є ідентичними:

1. Важливою умовою здійснення угоди, є повна дієздатність особи, яка здійснює дарування, тобто власник прийняв рішення про дар майна, не повинен перебувати на обліку у відповідних установах;

2. Провести операцію на передачу прав власності без згоди чоловіка / дружини не надасть можливість жодна юридична контора, тому даний пункт прописаний в чинному законі. Єдиний нюанс, який відрізняє дарування від інших операцій з майном - це його повна безкоштовність. Здійснюючи дану угоду, від вас не потрібно ніяких матеріальних вкладень.

Як і реєстрація підприємств, процедура укладення договору укладення договору проводиться з усіма стандартними документами, для цього, а саме:

1. документ, який засвідчує, що саме ви є власником квартири; 2. паспорт та ідентифікаційний код; 3. техпаспорт на житло; 4. довідка з державного реєстру нерухомості; 5. довідка підтверджує відсутність арештів на нерухомість.

Чинне законодавство передбачає два, як би мінімізурующіх ризики, виду укладення договору нерухомості. Перший, припускає передачу прав власності тільки після закінчення певного часу. Другий, передача власності в руки одержувача, при визначених у договорі обставин. І той і інший вид договору дарування, значно скоротить ризик, і збереже упевненість, що недобросовісні одержувачі дару, виженуть вас на вулицю. Тому, перш ніж, піти на рішучий крок, продумайте все до дрібниць і живіть спокійно!

::/introtext::
::fulltext::::/fulltext:: ::cck::38::/cck::