::cck::39::/cck::
::introtext::

Строковий трудовий договір

Строковий трудовий договір - один з видів трудових договорів, що укладається на відміну від безстрокового на певний термін. Трудовим законодавством передбачено, що строковий трудовий договір укладається на певний строк за умов, коли трудові відносини не можуть бути встановлені на постійній основі.

Наприклад, строковий трудовий договір може бути укладений для виконання сезонних робіт, або для прийому в організацію, створювану для виконання певного обсягу робіт у певний термін. Строковий договір може бути укладений з особами, які направляються на роботу за кордон. Строковий трудовий договір укладається з викладачами вузів на період, що не перевищує термін зайняття відповідної посади за конкурсом.


Оренда нерухомостi без посередників


При оформленні тимчасового співробітника на «декретний» місце необхідно уникати формулювань, що вказують на точні дати дії трудового договору.

При оформленні працівника на роботу за строковим договором на тимчасово вакантне місце працівниці, яка пішла у декретну відпустку, необхідно стежити за правильністю відображення строків, на які він / вона будуть прийняті на роботу.

У практиці досить часто трапляється, що підприємство неправильно оформляє строковий трудовий договір з працівником, якого беруть на місце співробітниці, яка пішла у декретну відпустку. Тим часом помилки в оформленні можуть призвести не тільки до додаткових витрат підприємства, а й до судових тяжбам.К наприклад, підприємство бере на місце співробітниці, яка пішла у відпустку по вагітності, пологів та догляду за дитиною до 3-х років тимчасового працівника. Укладає з ним (працівником) строковий трудовий договір, вказуючи чіткі терміни трудових відносин.

Момент перший: До закінчення цього строкового договору (до виходу першої працівниці, оформленої як основний співробітник) друга працівниця приносить довідку про вагітність і вимагає також надати їй відпустку по вагітності та пологах. Фактично підприємство зобов'язане надати їй цю відпустку і оплатити його, враховуючи терміни укладеного з нею договору (оформити соціальну відпустку по вагітності та пологах на 126 днів, як того вимагають норми Закону «Про відпустки» та КЗпП).

Момент другий: Оскільки в договорі вказана дата, до якої з другим працівником укладений строковий договір, передчасний вихід першої працівниці (адже законодавством першої (основної) працівниці надано право, а не встановлено обов'язок, вийти з декретної відпустки по досягненню дитиною 3-річного віку) може створити купу додаткових проблем. Наприклад, другий працівниці, яка принесла довідку, потрібно буде оформляти не соціальний відпустку, а відпустка по вагітності, пологів та догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку, оскільки трудовий договір продовжує діяти. Розірвання передчасно договору за згодою сторін не завжди можливо.

Правильне оформлення строкового трудового договору може допомогти уникнути додаткових витрат з оплати декретної відпустки Однак, якщо в терміновому контракті не вказувати чітку дату, на яку підприємство бере на роботу працівницю, додаткових витрат можна уникнути. Для цього достатньо в трудовому договорі написати не чітку дату, а прописати наступне формулювання: «... прийнята на роботу до фактичного виходу з декретної відпустки першої співробітниці (вказуючи П. І. Б. першої співробітниці і її посада)».

Таким чином, навіть якщо друга працівниця принесе довідку про своє «цікаве положення», то їй можна буде надати соціальну відпустку і потім повідомити в Центр зайнятості про таке працівника з проханням підшукати їй місце роботи (оформляється листом підприємства із зазначенням його вихідного номера). Далі Центр зайнятості сам вже прийме рішення з приводу працевлаштування або відмову у працевлаштуванні.

::/introtext::
::fulltext::::/fulltext:: ::cck::39::/cck::