::cck::47::/cck::
::introtext::

Договір міни

За договором міни (бартеру) кожна зі сторін зобов'язується передати другій стороні у власність один товар в обмін на інший товар. Договір міни спрямований на безповоротне відчуження кожної зі сторін належного їй майна. Кожна із сторін договору міни є продавцем того товару, який він передає в обмін, і покупцем товару, який вона одержує взамін.

Договором міни може бути встановлена доплата за товар більшої вартості, що обмінюється на товар меншої вартості. Право власності на обмінювані товари переходить до сторін одночасно після виконання зобов'язань щодо передання майна обома сторонами, якщо інше не встановлено договором або законом. Договором може бути встановлений обмін майна на роботи (послуги).


Оренда нерухомостi без посередників


Договір міни має багато спільного з договором купівлі-продажу. Найважливішою ознакою для поділу цих двох договорів є те, що в договорі купівлі-продажу за майно що продається продавцеві сплачується відповідна його вартість лише у грошовому вираженні. За договором міни у разі нерівноцінності обмінюваного майна сторона, яка отримує товар більшої вартості, може компенсувати іншій стороні різницю відповідною сумою (здійснити доплату грошима). За таких умов, однак, договір міни не перетворюється на договір купівлі-продажу.

Згідно з нормами Цивільного кодексу України до договору міни застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, положення про договір поставки, договір контрактації або інші договори, елементи яких містяться в договорі міни, якщо це не суперечить суті зобов'язання.

Перелік документів необхідних для підписання договору міни Договір мена в обов'язковому порядку засвідчується нотаріусом, для оформлення нотаріусом даного договору тобто (договір міна) необхідні такі документи.

1. Паспорти та ідентифікаційні коди 2. Документи, що підтверджують право власності на квартиру (будинок): договір дарування, купівлі продажу і так далі; 3. Виписка з БТІ (дають можливість відчуження нерухомості); 4. Довідка їх ЖЕКу про кількість прописаних; 5. Документ з опікунської ради - якщо є неповнолітні діти; 6. Якщо житло купувалося в шлюбі - згода чоловіка / дружини; 7. Документи, що підтверджують відсутність податкового тягаря і заборони на відчуження житла; 8. Інші документи на вимогу нотаріуса.

Процедура оформлення договору міни (купівлі продажу, дарування) на Україну в 2013 годе була змінена. У зв'язку зі змінами в законодавстві України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухомість майно та їх обтяжень» та «Про Державний земельний кадастр».

::/introtext::
::fulltext::::/fulltext:: ::cck::47::/cck::