::cck::52::/cck::
::introtext::

Як правильно оформити дарчу

Приймати подарунки завжди приємно. А якщо вам підносять ще й такий надцінний дар, як житло, - приємніше удвічі.

Але процедура оформлення дарчої може мати свої підводні камені. Що ж потрібно знати, оформляючи дарчу на житло? Як правильно це зробити з юридичної точки зору? Що потрібно враховувати, щоб уникнути в майбутньому багатьох проблем і бути юридично захищеними?


Оренда нерухомостi без посередників


Дарчий - це один із способів безоплатно передати своє майно. На відміну від заповіту, майно по дарчим перейде до одній конкретній людині, якого вказали в документі. У заповіті ж, якщо, наприклад, оформити всю квартиру на одного племінника, на свої частки все одно має право претендувати близькі родичі заповідача

Подарунки приємно і отримувати, і дарувати. Згідно з договором дарування, ваша квартира може дістатися в подарунок будь-якій людині. Єдине, варто врахувати, що подарунок для всіх, крім найближчих родичів - подружжя, дітей і батьків, підлягає оподаткуванню у розмірі 5% від суми дару, а для нерезидентів країни і зовсім в 15%.

Часто такі договори оформляють батьки на своїх дітей, щоб забезпечити їх житлом. Якщо договір укладають до того, як діти стали повнолітніми, то в їхніх інтересах діятимуть батьки. Для того щоб, наприклад, продати квартиру або розпорядитися оной як би там не було інакше, неповнолітнім знадобиться згода опікунської ради і обох батьків.

Подарована квартира переходить до нового господаря відразу після того, як оформлені всі необхідні документи. Про це варто пам'ятати, тому що якщо батьки подарують квартиру своїм дітям, які захочуть залишити її в заставу банку, а потім не зможуть виплатити кредит, то нерухомість пропаде. Так що, якщо не впевнені в надійності обдаровуваних людях, подумайте, чи варто дозволяти їм розпоряджатися майном прямо зараз. Альтернативою можуть стати заповіт або договір дарування з умовою довічного утримання, при яких право розпоряджатися квартирою одержувач отримає тільки після смерті її власника.

Також майно не повернеться батькам у разі таких трагічних обставин, як смерть дітей, яким подарована квартира. Вірніше, в такому випадку на неї право претендувати не тільки батьки, а й дружини і діти покійного. Якщо ви побоюєтеся такої ситуації, то діти, яким дарується нерухомість, можуть у відповідь оформити заповіт на вас - так ви будете застраховані від непередбачених подій. Якщо ви раптом вирішите передумати і розірвати договір, то пам'ятайте, що для цього у вас є всього рік з моменту укладання угоди. Здійснюється це через суд.

Є й інші випадки, в яких можна вимагати повернення майна або його вартості, але тільки за умови, що подарована нерухомість не була продана, знищена, подарована і так далі. Дарувальник може вимагати розірвання договору, якщо той, кому подарували квартиру, вчинив злочин проти нього самого або його близьких родичів. А також у випадку, якщо новий власник створює загрозу втрати майна, яке має для дарувальника нематеріальну цінність, наприклад, цінно для нього як пам'ять. Те ж саме стосується ситуації, в якій майну, яке представляє історичну, культурну або наукову цінність, загрожує знищення або нанесення істотної шкоди.

Як і у будь-якої угоди, у дарчим є плюси і мінуси. Перш ніж укласти договір дарування, подумайте, для яких цілей ви це робите. Так ви зможете переконатися, чи вибрали ви правильний вид договору, чи немає потреби перестрахуватися, чи, може, краще розглянути інші способи передачі прав власності на нерухомість.

::/introtext::
::fulltext::::/fulltext:: ::cck::52::/cck::